Zebra 03400BK11045 Thermal-transfer ribbon 110mm x 450m Pack=12 for Zebra ZipShip 3400
SKU
03400BK11045
Special Price
£100.45
£120.54
Regular Price
£102.16
£122.59
In stock
Only 3 left
Black wax/resin ribbon - 3400serie - 4.33" x 110mm
Category: Thermal Ribbon
| Colour | black |
|---|---|
| SKU | 03400BK11045 |
| EAN | 5712505274354 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Y |
| Meta Description | Black wax/resin ribbon - 3400serie - 4.33" x 110mm |
High-performance wax/resin ribbon that produces excellent print quality on coated paper and matte synthetic materials. This ink formulation produces durable images for bar codes and types of all types and sizes. A great value!
Recommended Media
8000T All-Temp, 8000T Semi-Gloss, 8000T Tuff 190 Tag, 8000T Ultra-Removable, 8000T Ultra-Tuff 240 Tag , PolyPro 4000T 216 Tag, Z-Select 2000T.
Compatible printers :105SL, 110PAX4, 110XiIIIPlus, 140XiIIIPlus, 170XiIIIPlus, 220XiIIIPlus, 105S, 105Se, 110PAX3, 140Xi, 140XiII, 140XiIII, 160S, 170PAX, 170PAX3, 170Xi, 170XiII, 170XiIII, 220XiII, 220XiIII, R-140, S300, S400, S500, S600, Z4000, Z4M, Z4Mplus, Z6000, Z6M, Z6Mplus.
Recommended Media
8000T All-Temp, 8000T Semi-Gloss, 8000T Tuff 190 Tag, 8000T Ultra-Removable, 8000T Ultra-Tuff 240 Tag , PolyPro 4000T 216 Tag, Z-Select 2000T.
Compatible printers :105SL, 110PAX4, 110XiIIIPlus, 140XiIIIPlus, 170XiIIIPlus, 220XiIIIPlus, 105S, 105Se, 110PAX3, 140Xi, 140XiII, 140XiIII, 160S, 170PAX, 170PAX3, 170Xi, 170XiII, 170XiIII, 220XiII, 220XiIII, R-140, S300, S400, S500, S600, Z4000, Z4M, Z4Mplus, Z6000, Z6M, Z6Mplus.
Compatible Printers: Zebra ZipShip 3400
| Technical details | |
|---|---|
| Ribbon length | 450 m |
| Ribbon width | 11 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Ribbon length | 450 m |
| Ribbon width | 11 cm |
| Rolls per pack | 6 |
| Core diameter | 2.5 cm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Zebra 03400BK11045 Thermal-transfer ri...
Special Price
£100.45
£120.54
Regular Price
£102.16
£122.59
|
Hot Product
Zebra 02300BK10245 Thermal-transfer ri...
Special Price
£113.50
£136.20
Regular Price
£115.43
£138.52
|
Popular
Zebra 2100 Wax thermal ribbon 450 m Bl...
Special Price
£103.93
£124.72
Regular Price
£105.70
£126.84
|
Bestseller
Zebra 5095 High Performance Resin ther...
Special Price
£87.91
£105.49
Regular Price
£89.40
£107.28
|
Zebra 5095 Resin thermal ribbon 300 m...
Special Price
£131.18
£157.42
Regular Price
£133.40
£160.08
|
Zebra 2300 Wax thermal ribbon 450 m Bl...
Special Price
£99.05
£118.86
Regular Price
£100.73
£120.88
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
03400BK11045
|
02300BK10245
|
02100BK08045
|
05095GS11007
|
05095BK08330
|
02300BK08945
|
| Manufacturer |
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
| Categories |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|









