Zebra 3200 Wax-Resin thermal ribbon 450 m Black
SKU
03200BK08945
Special Price
£102.48
£122.98
Regular Price
£104.22
£125.06
In stock
Only 3 left
3200 Wax/Resin Thermal Ribbon 89mm x 450m
Category: Thermal Ribbon
| SKU | 03200BK08945 |
|---|---|
| EAN | 5712505730942 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Y |
| Meta Description | 3200 Wax/Resin Thermal Ribbon 89mm x 450m |
A special ink formulation for use with Zebra thermal transfer printers. Provides outstanding bar code print quality. Chemical resistant when printed on Zebra paper and synthetic label stocks. Smear- and scratch-resistant, this ribbon offers excellent staying power and durability in harsh environments. UL Recognized and CSA Component Acceptable when used with Zebra approved labels.
| Technical details | |
|---|---|
| Ribbon length | 450 m |
| Ribbon width | 8.9 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Certification | UL/cUL |
| Ribbon length | 450 m |
| Ribbon width | 8.9 cm |
| Rolls per pack | 6 |
| Core diameter | 2.5 cm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Zebra 3200 Wax-Resin thermal ribbon 45...
Special Price
£102.48
£122.98
Regular Price
£104.22
£125.06
|
Bestseller
Zebra 02300BK10245 Thermal-transfer ri...
Special Price
£113.63
£136.36
Regular Price
£115.56
£138.67
|
Popular
Zebra 2100 Wax thermal ribbon 450 m Bl...
Special Price
£103.90
£124.68
Regular Price
£105.66
£126.79
|
Zebra 2300 Wax thermal ribbon 450 m Bl...
Special Price
£99.16
£118.99
Regular Price
£100.84
£121.01
|
Zebra 3200 Premium Wax-Resin thermal r...
Special Price
£117.42
£140.90
Regular Price
£119.41
£143.29
|
Hot Product
Zebra 5095 Resin thermal ribbon 450 m...
Special Price
£141.81
£170.17
Regular Price
£144.22
£173.06
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
03200BK08945
|
02300BK10245
|
02100BK08045
|
02300BK08945
|
03200BK10245
|
05095BK06045
|
| Manufacturer |
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
| Categories |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|








