Zebra 1600 Wax thermal ribbon 450 m Black
SKU
01600BK13145
Special Price
£92.62
£111.14
Regular Price
£94.19
£113.03
In stock
450 METERS C-25MM BOX OF 18
Category: Thermal Ribbon
| SKU | 01600BK13145 |
|---|---|
| EAN | 8596375000216 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Y |
| Meta Description | 450 METERS C-25MM BOX OF 18 |
Thermal transfer ribbon, Zebra, 1600, wax, Roll-width: 131 mm, Core-width: 131 mm, Core: 25,4 mm, Length: 450 m, Ink side: Outside, Printhead: Flat-Head, Colour: Black
| Technical details | |
|---|---|
| Ribbon length | 450 m |
| Ribbon width | 13.1 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Features | |
|---|---|
| Material | Wax |
| Product colour | Black |
| Ribbon length | 450 m |
| Ribbon width | 13.1 cm |
| Rolls per pack | 12 |
| Core diameter | 2.5 cm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Zebra 1600 Wax thermal ribbon 450 m Bl...
Special Price
£92.62
£111.14
Regular Price
£94.19
£113.03
|
Hot Product
Zebra 02300BK10245 Thermal-transfer ri...
Special Price
£113.63
£136.36
Regular Price
£115.56
£138.67
|
Popular
Zebra 2100 Wax thermal ribbon 450 m Bl...
Special Price
£103.90
£124.68
Regular Price
£105.66
£126.79
|
Bestseller
Zebra 5095 High Performance Resin ther...
Special Price
£88.03
£105.64
Regular Price
£89.52
£107.42
|
Zebra 2300 Wax thermal ribbon 450 m Bl...
Special Price
£99.16
£118.99
Regular Price
£100.84
£121.01
|
Recommended
Zebra 3200 Premium Wax-Resin thermal r...
Special Price
£117.42
£140.90
Regular Price
£119.41
£143.29
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
01600BK13145
|
02300BK10245
|
02100BK08045
|
05095GS11007
|
02300BK08945
|
03200BK10245
|
| Manufacturer |
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
| Categories |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|








