Zebra 02300BK11045 Thermal-transfer ribbon 110mm x 450m Pack=12 for Zebra ZipShip 2300
SKU
02300BK11045
Special Price
£122.72
£147.26
Regular Price
£124.80
£149.76
Out of stock
2300 Wax Ribbon Black
Category: Thermal Ribbon
| Colour | black |
|---|---|
| SKU | 02300BK11045 |
| EAN | 5711045496820 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | N |
| Meta Description | 2300 Wax Ribbon Black |
A performance wax ribbon that offers excellent print quality on both coated and uncoated papers. This versatile ribbon is available at a competitive price, with all the benefits and exceptional quality you expect from Zebra.
Compatible Printers: Zebra ZipShip 2300
| Technical details | |
|---|---|
| Ribbon length | 450 m |
| Ribbon width | 11 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Features | |
|---|---|
| Material | Wax |
| Product colour | Black |
| Ribbon length | 450 m |
| Ribbon width | 11 cm |
| Rolls per pack | 12 |
| Core diameter | 2.5 cm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Zebra 02300BK11045 Thermal-transfer ri...
Special Price
£122.72
£147.26
Regular Price
£124.80
£149.76
|
Hot Product
Zebra 02300BK10245 Thermal-transfer ri...
Special Price
£113.63
£136.36
Regular Price
£115.56
£138.67
|
Popular
Zebra 2100 Wax thermal ribbon 450 m Bl...
Special Price
£104.04
£124.85
Regular Price
£105.80
£126.96
|
Zebra 5095 Resin thermal ribbon 300 m...
Special Price
£131.31
£157.57
Regular Price
£133.54
£160.25
|
Zebra 2300 Wax thermal ribbon 450 m Bl...
Special Price
£99.16
£118.99
Regular Price
£100.84
£121.01
|
Recommended
Zebra 3200 Premium Wax-Resin thermal r...
Special Price
£117.42
£140.90
Regular Price
£119.41
£143.29
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
02300BK11045
|
02300BK10245
|
02100BK08045
|
05095BK08330
|
02300BK08945
|
03200BK10245
|
| Manufacturer |
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
| Categories |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|










