BTI 70Wh 6 cell CF-VZSU80U compatible battery for PANASONIC TOUGHBOOK C2 (MK1) TOUGHBOOK C2 TOUGHBOOK CF-C2 MK1 TOUGHBOOK CF-C2
SKU
CF-VZSU80U-BTI
Special Price
£57.84
£69.41
Regular Price
£58.82
£70.58
In stock
Only 2 left
Li-Ion 6800 mAh, 10.8V
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Brand compatibility | Panasonic |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | CF-VZSU80U-BTI |
| EAN | 5056006182269 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Y |
| Meta Description | Li-Ion 6800 mAh, 10.8V |
Origin Storage BTI 9C BATTERY PANASONIC TOUGHB CF-C2 CF-C2 MK1 OEM: CF-VZSU80U power adapter/inverter
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Panasonic |
| Battery capacity | 6800 mAh |
| Battery voltage | 10.8 V |
| Battery capacity | 70 Wh |
| Number of battery cells | 9 |
| Product colour | Grey |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Panasonic |
| Battery capacity | 6800 mAh |
| Battery voltage | 10.8 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 70 Wh |
| Number of battery cells | 9 |
| Product colour | Grey |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Panasonic |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
BTI 70Wh 6 cell CF-VZSU80U compatible...
Special Price
£57.84
£69.41
Regular Price
£58.82
£70.58
|
BTI 10.8 9 cell LAP6600 compatible bat...
Special Price
£59.93
£71.92
Regular Price
£60.95
£73.14
|
Recommended
BTI 10.8 9 cell LAP0374 compatible bat...
Special Price
£53.84
£64.61
Regular Price
£54.76
£65.71
|
BTI 0Wh 9 cell VV0NF compatible batter...
Special Price
£55.87
£67.04
Regular Price
£56.82
£68.18
|
Bestseller
BTI 58Wh 3 cell LAP1281 compatible bat...
Special Price
£48.38
£58.06
Regular Price
£49.20
£59.04
|
Popular
BTI 55Wh 4 cell 020-8145-01 compatible...
Special Price
£51.53
£61.84
Regular Price
£52.40
£62.88
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
CF-VZSU80U-BTI
|
DL-M4600X9
|
DL-E6400H
|
DL-E5440X9
|
A1281-BTI
|
A1405-BTI
|
| Manufacturer |
BTI
|
BTI
|
BTI
|
BTI
|
BTI
|
BTI
|
| Categories |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Battery technology |
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium Polymer (LiPo)
|
Lithium Polymer (LiPo)
|
| Battery capacity |
6000mAh to 7000mAh
|
8000mAh and more
|
7000mAh to 8000mAh
|
8000mAh and more
|
5000mAh to 6000mAh
|
7000mAh to 8000mAh
|
















