Zebra 2300 Wax thermal ribbon 300 m Black
SKU
02300BK06030
Special Price
£45.43
£54.52
Regular Price
£46.20
£55.44
In stock
Only 2 left
2300 Wax Thermal Ribbon, 60mm x 300m, Black
Category: Thermal Ribbon
| SKU | 02300BK06030 |
|---|---|
| EAN | 5704174078364 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Y |
| Meta Description | 2300 Wax Thermal Ribbon, 60mm x 300m, Black |
A performance wax ribbon that offers excellent print quality on both coated and uncoated papers. This versatile ribbon is available at a competitive price, with all the benefits and exceptional quality you expect from Zebra.
| Technical details | |
|---|---|
| Ribbon length | 300 m |
| Ribbon width | 6 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Features | |
|---|---|
| Material | Wax |
| Product colour | Black |
| Ribbon length | 300 m |
| Ribbon width | 6 cm |
| Rolls per pack | 12 |
| Core diameter | 2.5 cm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Zebra 2300 Wax thermal ribbon 300 m Bl...
Special Price
£45.43
£54.52
Regular Price
£46.20
£55.44
|
Hot Product
Zebra 3200 Wax/Resin Ribbon
Special Price
£53.62
£64.34
Regular Price
£54.53
£65.44
|
Bestseller
Zebra 05095GS06407 Thermal-transfer ri...
Special Price
£51.78
£62.14
Regular Price
£52.66
£63.19
|
Zebra 3200 Wax/Resin thermal ribbon 30...
Special Price
£64.36
£77.23
Regular Price
£65.45
£78.54
|
Zebra 2300 Wax thermal ribbon 300 m Bl...
Special Price
£62.84
£75.41
Regular Price
£63.90
£76.68
|
Popular
Zebra 2300 Wax thermal ribbon 450 m Bl...
Special Price
£44.53
£53.44
Regular Price
£45.29
£54.35
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
02300BK06030
|
03200GS11007
|
05095GS06407
|
03200BK08330
|
02300BK08330
|
02300BK04045
|
| Manufacturer |
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
| Categories |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|








