Zebra 05095GS06407 Thermal-transfer ribbon 64mm x 74m Pack=12 for Zebra ZipShip 5095
SKU
05095GS06407
Special Price
£51.83
£62.20
Regular Price
£52.70
£63.24
In stock
5095 Resin Ribbon 64mm x 74m
Category: Thermal Ribbon
| Colour | black |
|---|---|
| SKU | 05095GS06407 |
| EAN | 5711045224973 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Y |
| Meta Description | 5095 Resin Ribbon 64mm x 74m |
Ribbon for G-series, TLP284x/ TLP384x, TLP274x/264x, T402, R402 and R-2844Z desktop Printers.
Compatible Printers: Zebra ZipShip 5095
| Technical details | |
|---|---|
| Ribbon length | 74 m |
| Ribbon width | 6.4 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Features | |
|---|---|
| Material | Resin |
| Product colour | Black |
| Certification | UL/cUL |
| Ribbon length | 74 m |
| Ribbon width | 6.4 cm |
| Rolls per pack | 12 |
| Core diameter | 1.27 cm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Zebra 05095GS06407 Thermal-transfer ri...
Special Price
£51.83
£62.20
Regular Price
£52.70
£63.24
|
Hot Product
Zebra 3200 Wax/Resin Ribbon
Special Price
£53.68
£64.42
Regular Price
£54.59
£65.51
|
Recommended
Zebra 3200 Wax/Resin thermal ribbon 30...
Special Price
£64.43
£77.32
Regular Price
£65.52
£78.62
|
Zebra 2300 Wax thermal ribbon 300 m Bl...
Special Price
£62.89
£75.47
Regular Price
£63.96
£76.75
|
Popular
Zebra 2300 Wax thermal ribbon 450 m Bl...
Special Price
£44.58
£53.50
Regular Price
£45.34
£54.41
|
New
Honeywell TMX1301 thermal ribbon 300 m...
Special Price
£54.21
£65.05
Regular Price
£55.13
£66.16
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
05095GS06407
|
03200GS11007
|
03200BK08330
|
02300BK08330
|
02300BK04045
|
I90674-0
|
| Manufacturer |
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Honeywell
|
| Categories |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|







