Zebra 02300BK11030 Thermal-transfer ribbon 110mm x 300m Pack=12 for Zebra ZipShip 2300
SKU
02300BK11030
Special Price
£83.52
£100.22
Regular Price
£84.94
£101.93
In stock
Only 4 left
2300 Wax Thermal Ribbon, 110mm x 300m, Black
Category: Thermal Ribbon
| Colour | black |
|---|---|
| SKU | 02300BK11030 |
| EAN | 4054318734115 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Y |
| Meta Description | 2300 Wax Thermal Ribbon, 110mm x 300m, Black |
A performance wax ribbon that offers excellent print quality on both coated and uncoated papers. This versatile ribbon is available at a competitive price, with all the benefits and exceptional quality you expect from Zebra.
Compatible Printers: Zebra ZipShip 2300
| Technical details | |
|---|---|
| Ribbon length | 300 m |
| Ribbon width | 11 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Features | |
|---|---|
| Material | Wax |
| Product colour | Black |
| Ribbon length | 300 m |
| Ribbon width | 11 cm |
| Rolls per pack | 12 |
| Core diameter | 2.5 cm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Zebra 02300BK11030 Thermal-transfer ri...
Special Price
£83.52
£100.22
Regular Price
£84.94
£101.93
|
Recommended
Zebra 02300BK10245 Thermal-transfer ri...
Special Price
£113.63
£136.36
Regular Price
£115.56
£138.67
|
Popular
Zebra 2100 Wax thermal ribbon 450 m Bl...
Special Price
£103.90
£124.68
Regular Price
£105.66
£126.79
|
Bestseller
Zebra 5095 High Performance Resin ther...
Special Price
£88.03
£105.64
Regular Price
£89.52
£107.42
|
Zebra 2300 Wax thermal ribbon 450 m Bl...
Special Price
£99.16
£118.99
Regular Price
£100.84
£121.01
|
Zebra 3200 Premium Wax-Resin thermal r...
Special Price
£117.42
£140.90
Regular Price
£119.41
£143.29
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
02300BK11030
|
02300BK10245
|
02100BK08045
|
05095GS11007
|
02300BK08945
|
03200BK10245
|
| Manufacturer |
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
| Categories |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|







