Xerox 013R00697 Drum kit black, 150K pages for Xerox VersaLink C 620/625
SKU
013R00697
Special Price
£124.11
£148.93
Regular Price
£126.22
£151.46
In stock
Only 2 left
VersaLink C620 / C625 Black Imaging Unit (150,000 yield) (Long-Life Item, Typically Not Required At Avg Usage Levels)
- Capacity: 150000 Pages
- Compatible with: Xerox® VersaLink® C620 Color Printer/C625 Color Multifunction Printer
Category: Toner Cartridges
| Printing colours | Black |
|---|---|
| Brand compatibility | Xerox |
| Capacity | 150000.00 |
| Colour | black |
| SKU | 013R00697 |
| EAN | 0095205038552 |
| Manufacturer | Xerox |
| Availability | Y |
| Meta Description | VersaLink C620 / C625 Black Imaging Unit (150,000 yield) (Long-Life Item, Typically Not Required At Avg Usage Levels) |
Xerox maintenance items are designed to keep your Xerox equipment operating efficiently and delivering the best quality.
Compatible Printers: Xerox VersaLink C 625 DN, Xerox VersaLink C 620
| Features | |
|---|---|
| Supply type | Single pack |
| Type | Original |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Black toner page yield | 150000 pages |
| Compatibility | Xerox VersaLink C620 Colour Printer Xerox VersaLink C625 Colour Multifunction Printer |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Certification | CE, UKCA |
| Brand compatibility | Xerox |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | China |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| Product colour | Black, Grey |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 528.3 mm |
| Package weight | 1.52 kg |
| Package width | 169.9 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 185.9 mm |
| Print quality | |
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package depth | 528.3 mm |
| Package weight | 1.52 kg |
| Package width | 169.9 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 185.9 mm |
| Package dimensions (W x D x H) | 169.9 x 528.3 x 185.9 mm (6.69 x 20.8 x 7.32") |
| Package weight (imperial) | 1.52 kg (3.36 lbs) |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Xerox |
| Package type | Box |
| Package dimensions (W x D x H) | 169.9 x 528.3 x 185.9 mm (6.69 x 20.8 x 7.32") |
| Country of origin | China |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| Package weight (imperial) | 1.52 kg (3.36 lbs) |
| Product colour | Black, Grey |
| Compatibility | Xerox VersaLink C620 Colour Printer Xerox VersaLink C625 Colour Multifunction Printer |
| Sustainability compliance | Yes |
| Compliance certificates | CE, UKCA |
| Sustainability | |
| Sustainability compliance | Yes |
| Other features | |
| Certification | CE, UKCA |
| Compliance certificates | CE, UKCA |
| Package dimensions (W x D x H) | 169.9 x 528.3 x 185.9 mm (6.69 x 20.8 x 7.32") |
| Package weight (imperial) | 1.52 kg (3.36 lbs) |
| Product colour | Black, Grey |
You may also be interested in
| Product |
Xerox 013R00697 Drum kit black, 150K p...
Special Price
£124.11
£148.93
Regular Price
£126.22
£151.46
|
Xerox 106R02232 Toner-kit black high-c...
Special Price
£140.37
£168.44
Regular Price
£142.75
£171.30
|
Hot Product
Xerox 115R00089 Fuser kit, 100K pages...
Special Price
£161.16
£193.39
Regular Price
£163.90
£196.68
|
Recommended
Xerox 106R02777 Toner-kit, 3K pages IS...
Special Price
£99.43
£119.32
Regular Price
£101.11
£121.33
|
Popular
Xerox 106R03620 Toner-kit, 2.5K pages...
Special Price
£119.97
£143.96
Regular Price
£122.00
£146.40
|
Bestseller
Xerox 106R03480 Toner-kit black high-c...
Special Price
£130.52
£156.62
Regular Price
£132.73
£159.28
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
013R00697
|
106R02232
|
115R00089
|
106R02777
|
106R03620
|
106R03480
|
| Manufacturer |
Xerox
|
Xerox
|
Xerox
|
Xerox
|
Xerox
|
Xerox
|
| Categories |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Type |
Original
|
Original
|
N/A
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Printing colours |
Black
|
Black
|
N/A
|
Black
|
Black
|
Black
|
| Brand compatibility |
Xerox
|
N/A
|
Xerox
|
Xerox
|
Xerox
|
Xerox
|
| Supply type |
Single pack
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|


















