Lenovo B210 39.6 cm (15.6") Backpack Grey
SKU
4X40T84058
Special Price
£16.52
£19.82
Regular Price
£16.80
£20.16
In stock
Only 1 left
15.6-inch Laptop Casual Backpack, Grey
Category: Notebook Cases
| Brand compatibility | Any brand |
|---|---|
| Product colour | Grey |
| Maximum screen size | 15.6 " |
| Material | Polyester |
| SKU | 4X40T84058 |
| EAN | 0193386076858 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Availability | Y |
| Meta Description | 15.6-inch Laptop Casual Backpack, Grey |
The Lenovo 15.6" Laptop Casual Backpack's compact design style is perfect for work and school. It features a durable snow yarn polyester fabric and streamlined design with a padded interior to protect notebooks and important items. Quick access zip front pocket for added storage. A quilted back panel make it comfortable for all-day use.
| Colour | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Weight & dimensions | |
| Maximum screen size | 39.6 cm (15.6") |
| Package width | 315 mm |
| Package height | 480 mm |
| Package depth | 50 mm |
| Width | 340 mm |
| Weight | 453 g |
| Package weight | 470 g |
| Height | 455 mm |
| Depth | 150 mm |
| Features | |
| Product main colour | Grey |
| Case type | Backpack |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Number of front pockets | 1 |
| Quantity | 1 |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant |
| Material | Polyester |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Shoulder strap | Yes |
| Maximum screen size | 39.6 cm (15.6") |
| Front pocket | Yes |
| Brand compatibility | Any brand |
| Design | |
|---|---|
| Case type | Backpack |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Number of front pockets | 1 |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant |
| Material | Polyester |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Shoulder strap | Yes |
| Maximum screen size | 39.6 cm (15.6") |
| Front pocket | Yes |
| Brand compatibility | Any brand |
| Technical details | |
| Quantity | 1 |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant |
| Material | Polyester |
| Shoulder strap | Yes |
| Case type | Backpack |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Front pocket | Yes |
| Packaging content | |
| Quantity | 1 |
| Packaging data | |
| Quantity | 1 |
| Package width | 315 mm |
| Package height | 480 mm |
| Package depth | 50 mm |
| Package weight | 470 g |
You may also be interested in
| Product |
Popular
Lenovo B210 39.6 cm (15.6") Backp...
Special Price
£16.52
£19.82
Regular Price
£16.80
£20.16
|
Hot Product
Techair TANZ0102V5 12-14.1" Class...
Special Price
£13.51
£16.21
Regular Price
£13.74
£16.49
|
Bestseller
Techair TANZ0713v3 16-17.3" Black...
Special Price
£21.35
£25.62
Regular Price
£21.71
£26.05
|
Recommended
Techair TANZ0109v3 16-17.3" Class...
Special Price
£23.35
£28.02
Regular Price
£23.75
£28.50
|
Techair TANZ0107V4 16-17.3" Class...
Special Price
£16.94
£20.33
Regular Price
£17.23
£20.68
|
Techair TANZ0108v3 14-15.6" Class...
Special Price
£18.68
£22.42
Regular Price
£19.00
£22.80
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
4X40T84058
|
TANZ0102V5
|
TANZ0713V3
|
TANZ0109V3
|
TANZ0107V4
|
TANZ0108V3
|
| Manufacturer |
Lenovo
|
Techair
|
Techair
|
Techair
|
Techair
|
Techair
|
| Categories |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Material |
Polyester
|
Polyester
|
Polyester
|
Polyester
|
Polyester
|
Polyester
|
| Maximum screen size |
15" to 16"
|
14" to 15"
|
17" to 18"
|
18" to 20"
|
17" to 18"
|
15" to 16"
|
| Brand compatibility |
Any brand
|
Any brand
|
Any brand
|
Any brand
|
Any brand
|
Any brand
|
| Case type |
Backpack
|
Briefcase
|
N/A
|
Briefcase
|
Briefcase
|
Briefcase
|
| Product main colour |
N/A
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
























