Lenovo 45N0244 power adapter/inverter Indoor 90 W Black
SKU
45N0244
Special Price
£30.17
£36.20
Regular Price
£30.68
£36.82
In stock
90W Slim AC Adapter
Category: Power Adapters & Inverters
| Purpose | Notebook |
|---|---|
| Power supply type | Indoor |
| SKU | 45N0244 |
| EAN | 5706998660565 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Availability | Y |
| Meta Description | 90W Slim AC Adapter |
| Features | |
|---|---|
| Adjustable output voltage | No |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Input voltage | 100-240 V |
| Output power | 90 W |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Power current type | AC-to-DC |
| Product colour | Black |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Power | |
| Adjustable output voltage | No |
| Input voltage | 100-240 V |
| Output power | 90 W |
| Performance | |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Power current type | AC-to-DC |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -31 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 8 - 80% |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 360 g |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85044090 |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Lenovo 45N0244 power adapter/inverter...
Special Price
£30.17
£36.20
Regular Price
£30.68
£36.82
|
Recommended
DELL VJCH5 power adapter/inverter Indo...
Special Price
£28.54
£34.25
Regular Price
£29.03
£34.84
|
Popular
Dymo 40076/S0721440 Power supply D1 fo...
Special Price
£24.89
£29.87
Regular Price
£25.31
£30.37
|
Hot Product
Lenovo 45N0250 power adapter/inverter...
Special Price
£29.91
£35.89
Regular Price
£30.42
£36.50
|
Lenovo 0A36266 power adapter/inverter...
Special Price
£25.78
£30.94
Regular Price
£26.22
£31.46
|
2-Power AC Adapter 19V 3.75A 75W inc....
Special Price
£26.99
£32.39
Regular Price
£27.44
£32.93
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
45N0244
|
VJCH5
|
S0721440
|
45N0250
|
0A36266
|
CAA0631A
|
| Manufacturer |
Lenovo
|
DELL
|
DYMO
|
Lenovo
|
Lenovo
|
2-Power
|
| Categories |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Power supply type |
indoor
|
indoor
|
N/A
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
| Purpose |
Notebook
|
Notebook
|
Printer
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|













