Lenovo 135W 3pin power adapter/inverter Indoor Black
SKU
45N0502
Special Price
£39.36
£47.23
Regular Price
£40.03
£48.04
In stock
135W 3pin AC power adapter for ThinkPad T440s
Category: Power Adapters & Inverters
| Purpose | Notebook |
|---|---|
| Power supply type | indoor |
| SKU | 45N0502 |
| EAN | 5706998648792 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Availability | Y |
| Meta Description | 135W 3pin AC power adapter for ThinkPad T440s |
Have power when you need it, where you need it, anytime with the ThinkPad AC Adapter. Keep one on your desk, another at home, and save your batteries for the road.
| Features | |
|---|---|
| Input voltage | 100-240 V |
| Output power | 135 W |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Power current type | AC-to-DC |
| LED indicators | Yes |
| Compatibility | ThinkPad T440s |
| Product colour | Black |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Power | |
| Input voltage | 100-240 V |
| Output power | 135 W |
| Performance | |
|---|---|
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Power current type | AC-to-DC |
| Connector(s) | 3-pin |
| Compatibility | ThinkPad T440s |
| Design | |
| LED indicators | Yes |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85044090 |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Lenovo 135W 3pin power adapter/inverte...
Special Price
£39.36
£47.23
Regular Price
£40.03
£48.04
|
Hot Product
DELL J211H power adapter/inverter Indo...
Special Price
£61.73
£74.08
Regular Price
£62.77
£75.32
|
Recommended
Delta RA0631A power adapter/inverter I...
Special Price
£33.74
£40.49
Regular Price
£34.31
£41.17
|
Popular
DELL AC Adapter 90W power adapter/inve...
Special Price
£36.25
£43.50
Regular Price
£36.86
£44.23
|
DELL H536T power adapter/inverter Auto...
Special Price
£36.25
£43.50
Regular Price
£36.86
£44.23
|
New
DELL 90W AC power adapter/inverter Ind...
Special Price
£36.25
£43.50
Regular Price
£36.86
£44.23
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
45N0502
|
J211H
|
RA0631A
|
450-11061
|
H536T
|
450-11859
|
| Manufacturer |
Lenovo
|
DELL
|
Delta
|
DELL
|
DELL
|
DELL
|
| Categories |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Power supply type |
indoor
|
indoor
|
indoor
|
N/A
|
auto
|
indoor
|
| Purpose |
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
N/A
|
Notebook
|
Notebook
|














