Lenovo 01FR025 power adapter/inverter Indoor 65 W Black
SKU
FRU01FR025
Special Price
£19.72
£23.66
Regular Price
£20.05
£24.06
In stock
Lenovo 01FR025, Notebook, Indoor, 65 W, 20 V, AC-to-DC, 2.25 A
Category: Power Adapters & Inverters
| Purpose | Notebook |
|---|---|
| Power supply type | Indoor |
| SKU | FRU01FR025 |
| EAN | 5711783891314 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Availability | Y |
| Meta Description | Lenovo 01FR025, Notebook, Indoor, 65 W, 20 V, AC-to-DC, 2.25 A |
Lenovo 01FR025. Purpose: Notebook, Power supply type: Indoor, Output power: 65 W. Product colour: Black. Width: 46 mm, Depth: 108 mm, Height: 28.5 mm. Quantity per pack: 1 pc(s). Included power plug types: US
| Features | |
|---|---|
| Adjustable output voltage | Yes |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Output power | 65 W |
| Output voltage | 20 V |
| Output current | 2.25 A |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Notebook |
| Power current type | AC-to-DC |
| Compatibility | ThinkPad |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Adjustable output voltage | Yes |
| Automatic output voltage adjustment | Yes |
| Output power | 65 W |
| Output voltage | 20 V |
| Output current | 2.25 A |
| Performance | |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Notebook |
| Power current type | AC-to-DC |
| Compatibility | ThinkPad |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | 5 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 8 - 80% |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 220 g |
| Width | 46 mm |
| Depth | 108 mm |
| Height | 28.5 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Included power plug types | US |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Lenovo 01FR025 power adapter/inverter...
Special Price
£19.72
£23.66
Regular Price
£20.05
£24.06
|
Hot Product
DELL F7970 power adapter/inverter Indo...
Special Price
£17.84
£21.41
Regular Price
£18.14
£21.77
|
Recommended
DELL VJCH5 power adapter/inverter Indo...
Special Price
£28.54
£34.25
Regular Price
£29.03
£34.84
|
2-Power AC Adapter 19V 3.75A 75W inc....
Special Price
£26.99
£32.39
Regular Price
£27.44
£32.93
|
Popular
DELL DF266 power adapter/inverter Indo...
Special Price
£23.46
£28.15
Regular Price
£23.86
£28.63
|
DELL J62H3 power adapter/inverter Indo...
Special Price
£23.46
£28.15
Regular Price
£23.86
£28.63
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
FRU01FR025
|
F7970
|
VJCH5
|
CAA0631A
|
DF266
|
J62H3
|
| Manufacturer |
Lenovo
|
DELL
|
DELL
|
2-Power
|
DELL
|
DELL
|
| Categories |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Power supply type |
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
| Purpose |
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|














