Lenovo 00JT077 internal solid state drive M.2 128 GB Serial ATA III
SKU
00JT077
Special Price
£16.69
£20.03
Regular Price
£18.00
£21.60
Out of stock
Only 1 left
128GB, M.2 Serial ATA III SSD
Category: Internal Solid State Drives
| SSD form factor | M.2 |
|---|---|
| SSD capacity | 128 GB |
| Component for | Notebook |
| Interface | Serial ATA III |
| SKU | 00JT077 |
| EAN | 5711783409670 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Availability | Y |
| Meta Description | 128GB, M.2 Serial ATA III SSD |
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 128 GB |
| Data transmission | |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Performance | |
| Interface | Serial ATA III |
| Component for | Laptop |
| SSD capacity | 128 GB |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Compatible products | THINKPAD-E560P THINKPAD-T460S THINKPAD-X1-TABLET THINKPAD-YOGA-260 |
| Design | |
|---|---|
| Component for | Laptop |
| SSD form factor | M.2 |
| Features | |
| Interface | Serial ATA III |
| Component for | Laptop |
| SSD capacity | 128 GB |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| SSD form factor | M.2 |
| Compatible products | THINKPAD-E560P THINKPAD-T460S THINKPAD-X1-TABLET THINKPAD-YOGA-260 |
| Technical details | |
| Interface | Serial ATA III |
| SSD form factor | M.2 |
You may also be interested in
| Product |
Lenovo 00JT077 internal solid state dr...
Special Price
£16.69
£20.03
Regular Price
£18.00
£21.60
|
Recommended
HP 803391-001 internal solid state dri...
Special Price
£17.52
£21.02
Regular Price
£18.90
£22.68
|
Popular
Lenovo 4XB0H45209 internal solid state...
Special Price
£22.25
£26.70
Regular Price
£24.00
£28.80
|
Lenovo 4XB0K12310 internal solid state...
Special Price
£22.25
£26.70
Regular Price
£24.00
£28.80
|
Goodram CL100 GEN.3 120 GB 2.5" S...
Special Price
£16.69
£20.03
Regular Price
£18.00
£21.60
|
New
Lenovo 4XB0K12311 internal solid state...
Special Price
£17.80
£21.36
Regular Price
£19.20
£23.04
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
00JT077
|
803391-001
|
4XB0H45209
|
4XB0K12310
|
GR-SSDPR-C100-120
|
4XB0K12311
|
| Manufacturer |
Lenovo
|
HP
|
Lenovo
|
Lenovo
|
GOODRAM
|
Lenovo
|
| Categories |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Interface |
Serial ATA III
|
N/A
|
Serial ATA III
|
N/A
|
Serial ATA III
|
N/A
|
| Memory type |
N/A
|
N/A
|
MLC
|
N/A
|
3D NAND
|
N/A
|
| SSD capacity |
100GB to 150GB
|
up to 50GB
|
250GB to 300GB
|
up to 50GB
|
100GB to 150GB
|
100GB to 150GB
|
| Component for |
Notebook
|
Notebook
|
N/A
|
Server/workstation
|
PC/notebook
|
Server/workstation
|
| SSD form factor |
M.2
|
M.2
|
2.5"
|
M.2
|
2.5"
|
M.2
|













