HP 741553-850 power adapter/inverter Indoor 45 W Black
SKU
741553-850
Special Price
£27.51
£33.01
Regular Price
£27.97
£33.56
In stock
Laptop AC adapter, 45W, Smart
Category: Power Adapters & Inverters
| Purpose | Notebook |
|---|---|
| Power supply type | Indoor |
| SKU | 741553-850 |
| EAN | 5712505641743 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
| Meta Description | Laptop AC adapter, 45W, Smart |
Smart AC power adapter (45 watt) - 4.5mm barrel connector, non-power factor correcting (NFPC) - Requires separate 3-wire AC power cord with C5 connector
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Output power | 45 W |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Notebook |
| Power current type | AC-to-DC |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Output power | 45 W |
| Performance | |
| Brand compatibility | HP |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Notebook |
| Power current type | AC-to-DC |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 180 g |
| Packaging data | |
| Package width | 161 mm |
| Package depth | 105 mm |
| Package height | 49 mm |
| Package weight | 228 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
HP 741553-850 power adapter/inverter I...
Special Price
£27.51
£33.01
Regular Price
£27.97
£33.56
|
Recommended
DELL VJCH5 power adapter/inverter Indo...
Special Price
£28.54
£34.25
Regular Price
£29.03
£34.84
|
Popular
Dymo 40076/S0721440 Power supply D1 fo...
Special Price
£27.29
£32.75
Regular Price
£27.76
£33.31
|
New
Lenovo 45N0242 power adapter/inverter...
Special Price
£27.56
£33.07
Regular Price
£28.03
£33.64
|
Lenovo 45N0246 power adapter/inverter...
Special Price
£27.56
£33.07
Regular Price
£28.03
£33.64
|
Hot Product
Lenovo 45N0250 power adapter/inverter...
Special Price
£27.56
£33.07
Regular Price
£28.03
£33.64
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
741553-850
|
VJCH5
|
S0721440
|
45N0242
|
45N0246
|
45N0250
|
| Manufacturer |
HP
|
DELL
|
DYMO
|
Lenovo
|
Lenovo
|
Lenovo
|
| Categories |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Power supply type |
indoor
|
indoor
|
N/A
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
| Purpose |
Notebook
|
Notebook
|
N/A
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|













