Zebra Level VI AC/DC power supply brick
SKU
PWR-BGA12V150W1WW
Special Price
£67.24
£80.69
Regular Price
£68.38
£82.06
In stock
Level VI AC/DC power supply brick. AC Input: 100–240V, 2.5A. DC Output: 12V, 12.5A, 150W
Category: Power Adapters & Inverters
| SKU | PWR-BGA12V150W1WW |
|---|---|
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Y |
| PDF URLs |
View PDF |
| Meta Description | Level VI AC/DC power supply brick. AC Input: 100–240V, 2.5A. DC Output: 12V, 12.5A, 150W |
Sold Separately. To be used with Country-Specific AC Line Cords.
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Zebra |
| Input current | 2.5 A |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Output power | 150 W |
| Output voltage | 12 V |
| Output current | 12.5 A |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Battery charger |
| Power current type | AC-to-DC |
| Compatibility | TC501 |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Input current | 2.5 A |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Output power | 150 W |
| Output voltage | 12 V |
| Output current | 12.5 A |
| Performance | |
| Brand compatibility | Zebra |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Battery charger |
| Power current type | AC-to-DC |
| Compatibility | TC501 |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Certificates | |
|---|---|
| Compliance certificates | CE, Federal Communications Commission (FCC) |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Compliance certificates | CE, Federal Communications Commission (FCC) |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Zebra Level VI AC/DC power supply brick
Special Price
£67.24
£80.69
Regular Price
£68.38
£82.06
|
Bestseller
Lenovo ThinkPad 135W AC power adapter/...
Special Price
£80.25
£96.30
Regular Price
£81.61
£97.93
|
New
ASUS 0A001-00238200 power adapter/inve...
Special Price
£79.06
£94.87
Regular Price
£80.40
£96.48
|
Popular
WatchGuard WG8601 power adapter/invert...
Special Price
£55.40
£66.48
Regular Price
£56.34
£67.61
|
BTI 230W Asus original charger for Asu...
Special Price
£63.54
£76.25
Regular Price
£64.62
£77.54
|
Recommended
Teltonika PR320UKA power adapter/inver...
Special Price
£83.44
£100.13
Regular Price
£84.85
£101.82
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
PWR-BGA12V150W1WW
|
4X20E50566
|
0A001-00238200
|
WG8601
|
ADP-230GB-BTI
|
PR320UKA
|
| Manufacturer |
Zebra
|
Lenovo
|
ASUS
|
WatchGuard
|
BTI
|
TELTONIKA
|
| Categories |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Power supply type |
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
| Purpose |
Battery charger
|
Notebook
|
Notebook
|
WLAN access point
|
Notebook
|
Power supply
|

















