Zebra 800300-301 printer ribbon 2000 pages Black
SKU
800300-301
Special Price
£15.85
£19.02
Regular Price
£16.12
£19.34
In stock
Ribbon, Mono-Black, 58 x19200mm, 2000 Images, ZC100/300
Category: Printer Ribbons
| SKU | 800300-301 |
|---|---|
| EAN | 5715063026779 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Y |
| Meta Description | Ribbon, Mono-Black, 58 x19200mm, 2000 Images, ZC100/300 |
Card ribbon 800300-301
Ribbon, Mono-Black, 58mmx192m(2.28inx629ft), 2000 Images, ZC100/300
Ribbon, Mono-Black, 58mmx192m(2.28inx629ft), 2000 Images, ZC100/300
| Performance | |
|---|---|
| Brand compatibility | Zebra |
| Colour | No |
| Printing colours | Black |
| Print technology | Thermal transfer |
| Page yield | 2000 pages |
| Compatibility | ZC100/300 |
| Technical details | |
| Colour | No |
| Printing colours | Black |
| Print technology | Thermal transfer |
| Page yield | 2000 pages |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 19200 mm |
| Depth | 58 mm |
| Weight | 220 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Zebra 800300-301 printer ribbon 2000 p...
Special Price
£15.85
£19.02
Regular Price
£16.12
£19.34
|
Popular
Wasp WXR 4.33" x 820' Resin...
Special Price
£17.43
£20.92
Regular Price
£17.72
£21.26
|
Hot Product
Wasp WXR 2.16" x 820' Resin...
Special Price
£15.07
£18.08
Regular Price
£15.32
£18.38
|
New
Zebra 800011-101 printer ribbon 1000 p...
Special Price
£15.13
£18.16
Regular Price
£15.38
£18.46
|
Recommended
Zebra 800033-301 printer ribbon
Special Price
£18.73
£22.48
Regular Price
£19.04
£22.85
|
Intermec TMX2010 (HP06) printer ribbon
Special Price
£19.92
£23.90
Regular Price
£20.26
£24.31
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
800300-301
|
633808431242
|
633808431228
|
800011-101
|
800033-301
|
I90078-0
|
| Manufacturer |
Zebra
|
Wasp
|
Wasp
|
Zebra
|
Zebra
|
Intermec
|
| Categories |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|






