Zebra 5095 Resin thermal ribbon 450 m Black
SKU
05095BK22045
Special Price
£518.27
£621.92
Regular Price
£527.05
£632.46
In stock
Only 4 left
Resion 5095 black ribbon
Category: Thermal Ribbon
| SKU | 05095BK22045 |
|---|---|
| EAN | 5704174253785 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Y |
| Meta Description | Resion 5095 black ribbon |
A performance resin ribbon for printing high-density bar codes and high-resolution graphics on a wide range of materials – from matte to gloss synthetics. Offers exceptional print quality, durability and chemical resistance. UL recognized and CSA component acceptable when used with Z-Ultimate, Z-Ultimate Select and Z-Xtreme products.
Compatible printers:
220XiIIIPlus, 220XiII, 220XiIII.
Compatible printers:
220XiIIIPlus, 220XiII, 220XiIII.
| Technical details | |
|---|---|
| Ribbon length | 450 m |
| Ribbon width | 22 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Features | |
|---|---|
| Material | Resin |
| Product colour | Black |
| Certification | UL/cUL |
| Ribbon length | 450 m |
| Ribbon width | 22 cm |
| Rolls per pack | 6 |
| Core diameter | 2.5 cm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Zebra 5095 Resin thermal ribbon 450 m...
Special Price
£518.27
£621.92
Regular Price
£527.05
£632.46
|
Zebra 4800 Resin thermal ribbon 450 m...
Special Price
£510.73
£612.88
Regular Price
£519.38
£623.26
|
Zebra 74736 thermal ribbon 450 m White
£441.08
£529.30
|
Zebra 4800 Resin thermal ribbon 450 m...
Special Price
£569.98
£683.98
Regular Price
£579.64
£695.57
|
Zebra 4800 Performance Resin thermal r...
£437.63
£525.16
|
|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
05095BK22045
|
04800BK15645
|
74736
|
04800BK17445
|
04800BK13145
|
| Manufacturer |
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
| Categories |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|




