Zebra 02300GS08407 Thermal-transfer ribbon 84mm x 74m Pack=12 for Zebra ZipShip 2300
SKU
02300GS08407
Special Price
£20.50
£24.60
Regular Price
£20.84
£25.01
In stock
02300GS08407
Category: Thermal Ribbon
| Colour | black |
|---|---|
| SKU | 02300GS08407 |
| EAN | 5711045026256 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Y |
| Meta Description | 02300GS08407 |
Compatible with:
- TLP2844;
- TLP3842;
- TLP3844.
- TLP2844;
- TLP3842;
- TLP3844.
Compatible Printers: Zebra ZipShip 2300
| Technical details | |
|---|---|
| Ribbon length | 74 m |
| Ribbon width | 8.4 cm |
| Quantity per box | 12 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Features | |
|---|---|
| Material | Wax |
| Product colour | Black |
| Ribbon length | 74 m |
| Ribbon width | 8.4 cm |
| Quantity per box | 12 pc(s) |
| Rolls per pack | 12 |
| Core diameter | 1.2 cm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Zebra 02300GS08407 Thermal-transfer ri...
Special Price
£20.50
£24.60
Regular Price
£20.84
£25.01
|
Zebra 3200 Wax/Resin thermal ribbon 74...
Special Price
£17.78
£21.34
Regular Price
£18.08
£21.70
|
Zebra 3300 Wax/ Resin thermal ribbon 7...
Special Price
£21.39
£25.67
Regular Price
£21.76
£26.11
|
Zebra 02300GS11007 Thermal-transfer ri...
Special Price
£27.67
£33.20
Regular Price
£28.14
£33.77
|
Zebra 5095 Resin thermal ribbon 74 m B...
Special Price
£27.18
£32.62
Regular Price
£27.64
£33.17
|
|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
02300GS08407
|
800132-101
|
03300GS06407
|
02300GS11007
|
800132-201
|
| Manufacturer |
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
| Categories |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|





