Xerox 113R00773 Drum kit, 85K pages ISO/IEC 19752 for Xerox Phaser 3610
SKU
113R00773
Special Price
£81.93
£98.32
Regular Price
£83.32
£99.98
In stock
Only 4 left
Drum Cartridge
- Capacity: 68000 Pages
- Compatible with: Phaser® 3610, WorkCentre® 3615/3655/3655i
Category: Toner Cartridges
| Capacity | 85000.00 |
|---|---|
| Colour | no color |
| Brand compatibility | Xerox |
| Multipack | No |
| SKU | 113R00773 |
| EAN | 0095205973136 |
| Manufacturer | Xerox |
| Availability | Y |
| Meta Description | Drum Cartridge |
Xerox maintenance items are designed to keep your Xerox equipment operating efficiently and delivering the best quality.
Compatible Printers: Xerox WorkCentre 3615 DN, Xerox Phaser 3610 DNM, Xerox WorkCentre 3615 DNM, Xerox WC 3615 DN, Xerox Phaser 3610 DN, Xerox WC 3615 DNM
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Compatibility | Phaser 3610, WorkCentre 3615 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Xerox |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 325 mm |
| Depth | 385 mm |
| Height | 290 mm |
| Package depth | 393.7 mm |
| Package weight | 2.25 kg |
| Weight | 2.25 kg |
| Package width | 330.2 mm |
| Package height | 279.4 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 393.7 mm |
| Package weight | 2.25 kg |
| Package width | 330.2 mm |
| Package height | 279.4 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Original |
| Brand compatibility | Xerox |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Phaser 3610, WorkCentre 3615 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Logistics data | |
| Export Control Classification Number (ECCN) | EAR99 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Product colour | Black |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Xerox 113R00773 Drum kit, 85K pages IS...
Special Price
£81.93
£98.32
Regular Price
£83.32
£99.98
|
Brother TN-900BK Toner-kit black, 6K p...
Special Price
£68.53
£82.24
Regular Price
£69.70
£83.64
|
Popular
Brother TN-900Y Toner-kit yellow, 6K p...
Special Price
£146.41
£175.69
Regular Price
£148.90
£178.68
|
New
Xerox 006R01458 Toner yellow, 15K page...
Special Price
£95.33
£114.40
Regular Price
£96.95
£116.34
|
Hot Product
Brother TN-2120 Toner-kit, 2.6K pages...
£71.38
£85.66
|
Bestseller
Brother TN-3280 Toner-kit, 8K pages IS...
Special Price
£107.04
£128.45
Regular Price
£108.85
£130.62
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
113R00773
|
TN900BK
|
TN900Y
|
006R01458
|
TN2120
|
TN3280
|
| Manufacturer |
Xerox
|
Brother
|
Brother
|
Xerox
|
Brother
|
Brother
|
| Categories |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Printing colours |
N/A
|
Black
|
Yellow
|
Yellow
|
Black
|
Black
|
| Brand compatibility |
Xerox
|
Brother
|
Brother
|
N/A
|
Brother
|
Brother
|















