Ubiquiti UISP UACC-G4-DBP-CABLE-USB-7M USB cable USB C White
SKU
UACC-G4-DBP-CABLE-USB-7M
Special Price
£31.36
£37.63
Regular Price
£31.90
£38.28
In stock
19 AWG + 30 AWG, White, 7 m (22.96 ft)
Category: USB Cables
| Cable length | 7 m |
|---|---|
| Connector 2 | USB C |
| Connector 1 | USB C |
| SKU | UACC-G4-DBP-CABLE-USB-7M |
| EAN | 0810084690888 |
| Manufacturer | Ubiquiti |
| Availability | Y |
| Product Family | UISP |
| Meta Description | 19 AWG + 30 AWG, White, 7 m (22.96 ft) |
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| AWG wire size | 19/30 |
| Connector 1 | USB C |
| Connector 2 | USB C |
| Cable length | 7 m |
| Product colour | White |
| Certification | CE, FCC, IC |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Conductor material | Copper |
| Cable jacket material | Thermoplastic elastomer (TPE) |
| Contact material | Copper |
| Connector shielding | Yes |
| Weight | 326 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 326 g |
| Cable length | 7 m |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 1 | USB C |
| Connector 2 | USB C |
| Technical details | |
| Product colour | White |
| Certificates | |
| Certification | CE, FCC, IC |
| Other features | |
| Product colour | White |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Ubiquiti UISP UACC-G4-DBP-CABLE-USB-7M...
Special Price
£31.36
£37.63
Regular Price
£31.90
£38.28
|
Bestseller
Lindy 12m USB 2.0 Active Extension Pro
Special Price
£27.14
£32.57
Regular Price
£27.60
£33.12
|
New
Cables Direct 25m USB 2.0 Active Repea...
Special Price
£41.95
£50.34
Regular Price
£42.66
£51.19
|
Recommended
StarTech.com 15m / 50 ft Active USB 2....
Special Price
£27.68
£33.22
Regular Price
£28.15
£33.78
|
StarTech.com 65ft (20m) Active USB 2.0...
Special Price
£31.94
£38.33
Regular Price
£32.48
£38.98
|
Popular
StarTech.com 10m USB 2.0 Active Extens...
Special Price
£44.10
£52.92
Regular Price
£44.84
£53.81
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
UACC-G4-DBP-CABLE-USB-7M
|
42782
|
USB2-REP25
|
USB2HAB50AC
|
USB2HAB65AC
|
USB2AAEXT10M
|
| Manufacturer |
Ubiquiti
|
Lindy
|
Cables Direct
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
| Categories |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Connector 1 |
USB C
|
USB A
|
N/A
|
USB A
|
USB A
|
USB A
|
| Connector 2 |
USB C
|
USB A
|
N/A
|
USB B
|
USB B
|
USB A
|
| USB version |
N/A
|
USB 2.0
|
N/A
|
USB 2.0
|
USB 2.0
|
USB 2.0
|

















