Lenovo Google Meet Series One Room Kits by Gen 3 video conferencing system Ethernet LAN
SKU
21N60003UK
Special Price
£1,030.92
£1,237.10
Regular Price
£1,048.39
£1,258.07
In stock
Intel Core i5-1335U, 10C (2P + 8E)/12T, P-core 1.3/4.6GHz, E-core 0.9/3.4GHz, 12MB, 16GB LPDDR4x-4266, 256GB SSD M.2 2280 PCIe 4.0x4 NVMe Opal, Intel Iris Xe Graphics, Intel Wi-Fi 6E AX211 802.11ax 2x2 + BT5.2, ChromeOS
- Intel Core i5-1335U, 10C (2P + 8E)/12T, P-core 1.3/4.6GHz, E-core 0.9/3.4GHz, 12MB
- 16GB LPDDR4x-4266
- 256GB SSD M.2 2280 PCIe 4.0x4 NVMe Opal
- Intel Iris Xe Graphics
- ChromeOS
Category: Audio & Visual
| SKU | 21N60003UK |
|---|---|
| EAN | 0198153886258 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Availability | Y |
| PDF URLs |
View PDF View PDF View PDF View PDF |
| Meta Description | Intel Core i5-1335U, 10C (2P + 8E)/12T, P-core 1.3/4.6GHz, E-core 0.9/3.4GHz, 12MB, 16GB LPDDR4x-4266, 256GB SSD M.2 2280 PCIe 4.0x4 NVMe Opal, Intel Iris Xe Graphics, Intel Wi-Fi 6E AX211 802.11ax 2x2 + BT5.2, ChromeOS |
| Performance | |
|---|---|
| Product colour | Charcoal |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.2 |
| Number of cameras | 1 |
| Technical details | |
| Product colour | Charcoal |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.2 |
| Number of cameras | 1 |
| Memory | |
| Internal memory | 16384 MB |
| Internal memory type | LPDDR4x |
| Storage media type | SSD |
| Total storage capacity | 256 GB |
| Ports & interfaces | |
| HDMI ports quantity | 3 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 5 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 2 |
| HDMI output ports quantity | 2 |
| HDMI input ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 2 |
| Network | |
|---|---|
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 100,1000 Mbit/s |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Computer system | |
| Computer system type | Mini PC |
| Processor family | Intel® Core™ i5 |
| Operating system installed | ChromeOS |
| Processor model | i5-1335U |
| Processor generation | 13th gen Intel® Core™ i5 |
| Computer case | |
| Computer system type | Mini PC |
| Processor family | Intel® Core™ i5 |
| Operating system installed | ChromeOS |
| Power | |
| Power consumption (max) | 240 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Power source type | AC |
| Weight & dimensions | |
| Width | 284 mm |
| Depth | 135 mm |
| Height | 29 mm |
| Weight | 985 g |
You may also be interested in
| Product |
Lenovo Google Meet Series One Room Kit...
Special Price
£1,030.92
£1,237.10
Regular Price
£1,048.39
£1,258.07
|
New
Jabra PanaCast 50 Black - EMEA
Special Price
£951.08
£1,141.30
Regular Price
£967.20
£1,160.64
|
Bestseller
Jabra PanaCast 50 Black - UK
Special Price
£829.73
£995.68
Regular Price
£843.79
£1,012.55
|
Hot Product
Logitech RoomMate
Special Price
£733.84
£880.61
Regular Price
£746.28
£895.54
|
Recommended
Logitech RoomMate
Special Price
£1,305.26
£1,566.31
Regular Price
£1,327.38
£1,592.86
|
Popular
Logitech RoomMate
Special Price
£1,305.26
£1,566.31
Regular Price
£1,327.38
£1,592.86
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
21N60003UK
|
8200-231
|
8200-237
|
950-000085
|
991-000401
|
991-000402
|
| Manufacturer |
Lenovo
|
Jabra
|
Jabra
|
Logitech
|
Logitech
|
Logitech
|
| Categories |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Product type |
N/A
|
Group video conferencing system
|
Group video conferencing system
|
Video conferencing service management system
|
N/A
|
N/A
|


























