Lenovo 4XC7A80567 network card Internal Ethernet 25000 Mbit/s
SKU
4XC7A80567
Special Price
£370.14
£444.17
Regular Price
£376.42
£451.70
In stock
Only 2 left
ThinkSystem Broadcom 57504 10/25GbE SFP28 4-Port OCP Ethernet Adapter
Category: Network Cards
| Connectivity technology | Wired |
|---|---|
| Host interface | PCI Express |
| Interface | Ethernet |
| Maximum data transfer rate | 25000 Mbit/s |
| SKU | 4XC7A80567 |
| EAN | 0889488603602 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Availability | Y |
| Meta Description | ThinkSystem Broadcom 57504 10/25GbE SFP28 4-Port OCP Ethernet Adapter |
The ThinkSystem Broadcom 57504 10/25GbE SFP28 4-port adapters are high-performance low-power 25 Gb Ethernet adapters with a PCIe 4.0 host interface that offers TruFlow intelligent flow processing and supports advanced networking technologies such as VXLAN, NVGRE, Geneve, RoCE, SDN and NFV, to facilitate the management of data networks and to enable service provider solutions.
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Internal | Yes |
| PCI version | 4.0 |
| Interface | Ethernet |
| Host interface | PCI Express |
| Connectivity technology | Wired |
| Bandwidth | |
| Maximum data transfer rate | 25000 Mbit/s |
| Network | |
| Ethernet interface type | 10 Gigabit Ethernet, 25 Gigabit Ethernet |
| Networking standards | IEEE 1588 |
| Maximum data transfer rate | 25000 Mbit/s |
| Design | |
| Certification | EN 55022:2010 + AC:2011 Class B (CE EU) EN 55024 Class B (EU) CFR47, Part 15 Class B (USA FCC) ICES-003 Class B (Canada) CNS13438 Class B (BSMI Taiwan) RRL KN22 Class B (S. Korea) KN24 (ESD) (S. Korea) V-3 / 2014 / 04 (VCCI Japan) EN 60950-1 UL 60950-1 CTUVus UL CSA 22.2 No. 950 CNS14336 Class B ICES 003 UL 1977 (connector safety) UL 796 (PCB wiring safety) UL 94 (flammability of parts) |
| Internal | Yes |
| Form factor | OCP 3.0 |
| Component for | Server |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | 0 - 55 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Weight & dimensions | |
| Width | 76 mm |
| Depth | 115 mm |
| Certificates | |
| Certification | EN 55022:2010 + AC:2011 Class B (CE EU) EN 55024 Class B (EU) CFR47, Part 15 Class B (USA FCC) ICES-003 Class B (Canada) CNS13438 Class B (BSMI Taiwan) RRL KN22 Class B (S. Korea) KN24 (ESD) (S. Korea) V-3 / 2014 / 04 (VCCI Japan) EN 60950-1 UL 60950-1 CTUVus UL CSA 22.2 No. 950 CNS14336 Class B ICES 003 UL 1977 (connector safety) UL 796 (PCB wiring safety) UL 94 (flammability of parts) |
| Other features | |
| Form factor | OCP 3.0 |
You may also be interested in
| Product |
New
Lenovo 4XC7A80567 network card Interna...
Special Price
£370.14
£444.17
Regular Price
£376.42
£451.70
|
Recommended
StarTech.com 1-Port 40G QSFP+ Network...
Special Price
£318.91
£382.69
Regular Price
£324.31
£389.17
|
Bestseller
Broadcom NetXtreme N210GBT 2 x 10GBASE...
Special Price
£352.22
£422.66
Regular Price
£358.19
£429.83
|
Popular
APC LCES2 Internal Ethernet
Special Price
£534.61
£641.53
Regular Price
£543.67
£652.40
|
Hot Product
Synology E25G30-F2 network card Intern...
Special Price
£331.19
£397.43
Regular Price
£336.80
£404.16
|
StarTech.com 2-Port 10Gbps SFP+ OCP 3....
Special Price
£303.65
£364.38
Regular Price
£308.80
£370.56
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
4XC7A80567
|
PEX40GQSFPI
|
BCM957416N4160C
|
AP9644
|
E25G30-F2
|
O1210I-NETWORK-CARD
|
| Manufacturer |
Lenovo
|
StarTech.com
|
Broadcom
|
APC
|
Synology
|
StarTech.com
|
| Categories |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Interface |
Ethernet
|
Fiber
|
Ethernet
|
Ethernet
|
Ethernet
|
Fiber
|
| Internal |
Y
|
Y
|
Y
|
Y
|
Y
|
Y
|
| Connectivity technology |
Wired
|
Wired
|
Wired
|
N/A
|
Wired
|
Wired
|
| Host interface |
PCI Express
|
PCI Express
|
PCI Express
|
N/A
|
PCI Express
|
OCP 3.0
|















