Lenovo 4X21H27808 power adapter/inverter Indoor 135 W Black
SKU
4X21H27808
Special Price
£56.64
£67.97
Regular Price
£57.60
£69.12
In stock
ThinkPad 135W AC Adapter (USB-C)-UK/Hong Kong/Malta/Singapore
- 1 metre length of C5 power cord
- 1.8 metre length of DC cable (slim tip)
- Reliable and backed by a one year warranty from Lenovo
Category: Power Adapters & Inverters
| Purpose | Notebook |
|---|---|
| Power supply type | Indoor |
| SKU | 4X21H27808 |
| EAN | 0195892068280 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Availability | Y |
| Meta Description | ThinkPad 135W AC Adapter (USB-C)-UK/Hong Kong/Malta/Singapore |
ThinkPad 135W AC Adapter (USB-C) offers fast, efficient charging at home, in the office or on the go. It is your perfect replacement or spare power adapter for your ThinkPad devices.
| Features | |
|---|---|
| Input current | 2.5 A |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Output power | 135 W |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Product colour | Black |
| Certification | CB/CCC/CECP/CE/BSMI/Morocco/ SEC/NOM/PSB/SII/TUV-GS/Ukraine/UL/RCM/ISC/SONCAP/ Kvalitet/Uzbek/TUV-S/INSM/KUCAS/KC, KCC/NRCan/ NOM-029/CU/BIS |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Power | |
| Input current | 2.5 A |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Output power | 135 W |
| Performance | |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Certification | CB/CCC/CECP/CE/BSMI/Morocco/ SEC/NOM/PSB/SII/TUV-GS/Ukraine/UL/RCM/ISC/SONCAP/ Kvalitet/Uzbek/TUV-S/INSM/KUCAS/KC, KCC/NRCan/ NOM-029/CU/BIS |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 8 - 80% |
| Certificates | |
| Certification | CB/CCC/CECP/CE/BSMI/Morocco/ SEC/NOM/PSB/SII/TUV-GS/Ukraine/UL/RCM/ISC/SONCAP/ Kvalitet/Uzbek/TUV-S/INSM/KUCAS/KC, KCC/NRCan/ NOM-029/CU/BIS |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 420 g |
| Width | 139.5 mm |
| Depth | 77 mm |
| Height | 22 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 264 mm |
| Package depth | 110 mm |
| Package height | 53 mm |
| Package weight | 770 g |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Lenovo 4X21H27808 power adapter/invert...
Special Price
£56.64
£67.97
Regular Price
£57.60
£69.12
|
Hot Product
DELL J211H power adapter/inverter Indo...
Special Price
£49.43
£59.32
Regular Price
£50.27
£60.32
|
Lenovo ThinkPad 135W AC power adapter/...
Special Price
£80.25
£96.30
Regular Price
£81.61
£97.93
|
Bestseller
DELL 450-18655 power adapter/inverter...
Special Price
£49.43
£59.32
Regular Price
£50.27
£60.32
|
Axis 5030-062 power adapter/inverter I...
Special Price
£70.72
£84.86
Regular Price
£71.92
£86.30
|
Popular
DELL J938H power adapter/inverter Indo...
Special Price
£49.43
£59.32
Regular Price
£50.27
£60.32
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
4X21H27808
|
J211H
|
4X20E50566
|
450-18655
|
5030-062
|
J938H
|
| Manufacturer |
Lenovo
|
DELL
|
Lenovo
|
DELL
|
Axis
|
DELL
|
| Categories |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Power supply type |
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
| Purpose |
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
Camera
|
Notebook
|












