Lenovo 1.8m 250V 10A Black C13 coupler
SKU
4X90F92970
Special Price
£2.36
£2.83
Regular Price
£2.40
£2.88
In stock
Only 2 left
ThinkServer C13-BS_1363A UK 250 V 10 A 1.8 m Power Cable
Category: Power Cables
| SKU | 4X90F92970 |
|---|---|
| EAN | 0888772144692 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Availability | Y |
| Meta Description | ThinkServer C13-BS_1363A UK 250 V 10 A 1.8 m Power Cable |
ThinkServer always meets the demand for performance enhancement and feature enablement by way of continuous improvement on products and options. Upgrading your systems with the new options will bring you great value with flexibility, scalability and field-proven reliability.
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 1 | C13 coupler |
| Cable length | 1.8 m |
| Features | |
| Certification | VDE,SABS,BSMI,DEMKO,SEV,SII,UL,PSE |
| Connector 1 | C13 coupler |
| Compatibility | ThinkServer |
| Cable length | 1.8 m |
| Connector 1 gender | Female |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Input voltage | 250 V |
| Input current | 10 A |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Technical details | |
| Compatibility | ThinkServer |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Lenovo 1.8m 250V 10A Black C13 coupler
Special Price
£2.36
£2.83
Regular Price
£2.40
£2.88
|
New
Cables Direct RB-296 power cable Black...
Special Price
£2.16
£2.59
Regular Price
£2.20
£2.64
|
Lenovo 42T5004 power cable Black 1 m
Special Price
£2.95
£3.54
Regular Price
£3.00
£3.60
|
Popular
C2G 1m 16 AWG UK Power Cord (IEC320C13...
Special Price
£3.21
£3.85
Regular Price
£3.26
£3.91
|
Hot Product
Manhattan Power Cord/Cable, C14 Male t...
Special Price
£2.93
£3.52
Regular Price
£2.98
£3.58
|
Bestseller
StarTech.com USB to 5.5mm Power Cable...
Special Price
£3.46
£4.15
Regular Price
£3.52
£4.22
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
4X90F92970
|
RB-296
|
42T5004
|
88512
|
301152
|
USB2TYPEN1M
|
| Manufacturer |
Lenovo
|
Cables Direct
|
Lenovo
|
C2G
|
Manhattan
|
StarTech.com
|
| Categories |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
















