HPE 599476-001-REF internal hard drive 300 GB 10000 RPM 2.5" SAS
SKU
599476-001-REF
Special Price
£15.39
£18.47
Regular Price
£16.61
£19.93
In stock
Only 3 left
300GB, 10000 rpm, 2.5", SAS, 6Gbps
Category: Internal Hard Drives
| SKU | 599476-001-REF |
|---|---|
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Y |
| Meta Description | 300GB, 10000 rpm, 2.5", SAS, 6Gbps |
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 300 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 300 GB |
| Technical details | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Interface | SAS |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Interface | SAS |
You may also be interested in
| Product |
HPE 599476-001-REF internal hard drive...
Special Price
£15.39
£18.47
Regular Price
£16.61
£19.93
|
Popular
Lenovo 300GB 3.5" 10K internal ha...
Special Price
£22.25
£26.70
Regular Price
£24.00
£28.80
|
Lenovo 300GB 10K SAS 2.5" interna...
Special Price
£21.14
£25.37
Regular Price
£22.80
£27.36
|
Recommended
HPE 450GB 6G SAS 10K rpm SFF (2.5-inch...
Special Price
£18.11
£21.73
Regular Price
£19.54
£23.45
|
Hot Product
HPE MSA 300GB 12G SAS 15K SFF(2.5in) D...
Special Price
£22.64
£27.17
Regular Price
£24.42
£29.30
|
Bestseller
DELL 4WX8Y - REF internal hard drive 6...
Special Price
£18.11
£21.73
Regular Price
£19.54
£23.45
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
599476-001-REF
|
4XB0G88728
|
00WG725
|
652572-B21-RFB
|
J9F40A-RFB
|
4WX8Y - REF
|
| Manufacturer |
HPE
|
Lenovo
|
Lenovo
|
HPE
|
HPE
|
DELL
|
| Categories |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| HDD capacity |
≈ 300 GB
|
N/A
|
N/A
|
≈ 300 GB
|
≈ 300 GB
|
≈ 300 GB
|
| Interface |
SAS
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
SAS
|
SAS
|
| Type |
HDD
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
HDD
|
HDD
|
| HDD speed |
10000RPM to 15000RPM
|
N/A
|
N/A
|
10000RPM to 15000RPM
|
15000RPM and more
|
10000RPM to 15000RPM
|
| HDD size |
2.5 "
|
3.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
| Component for |
Server/workstation
|
Server/workstation
|
N/A
|
Server/workstation
|
Disk array
|
Server/workstation
|










