HP Poly Rove 40 DECT Phone Handset
SKU
84H77AA
Special Price
£126.21
£151.45
Regular Price
£128.35
£154.02
In stock
Poly Rove 40 DECT Phone Handset
- Keep your onsite employees productive with handsets that include ruggedized and antimicrobial protection built to withstand all that life throws at it. Drops, dust, water – these pro-grade handsets will go the distance [1].
- You shouldn’t have to worry about outgrowing your communication solution Poly Rove 40 wireless DECTTM IP phone solution has the flexibility to scale with handsets, bases, and repeaters, as your organization grows.
| SKU | 84H77AA |
|---|---|
| EAN | 0197497527568 |
| Manufacturer | HP Poly |
| Availability | Y |
| PDF URLs |
View PDF |
| Meta Description | Poly Rove 40 DECT Phone Handset |
Durable handsets
Keep your onsite employees productive with handsets that include ruggedized and antimicrobial protection built to withstand all that life throws at it. Drops, dust, water – these pro-grade handsets will go the distance [1].
You grow, we scale
You shouldn’t have to worry about outgrowing your communication solution Poly Rove 40 wireless DECT™ IP phone solution has the flexibility to scale with handsets, bases, and repeaters, as your organization grows.
Stay protected and connected
Guard your most critical conversations whenever, wherever in the office with the Poly Rove 40 wireless DECT™ IP phone solution.
Guard your most critical conversations whenever, wherever in the office with the Poly Rove 40 wireless DECT™ IP phone solution.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Design | |
| Product colour | White |
| Display | |
| Display | TFT |
| Technical details | |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Pallet gross weight | 357 kg |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 40 |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Certificates | |
|---|---|
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Power | |
| Talk time | 18 h |
| Standby time | 300 h |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 55 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Weight & dimensions | |
| Width | 56.9 mm |
| Depth | 146.3 mm |
| Height | 36.8 mm |
| Package width | 176 mm |
| Package depth | 163 mm |
| Package height | 44 mm |
| Weight | 171 g |
| Package weight | 300 g |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Pallet gross weight | 357 kg |
| UNSPSC-code | 43191606 |
You may also be interested in
| Product |
New
HP Poly Rove 40 DECT Phone Handset
Special Price
£126.21
£151.45
Regular Price
£128.35
£154.02
|
Popular
Grandstream Networks GXP2160 IP phone...
Special Price
£116.82
£140.18
Regular Price
£118.80
£142.56
|
Recommended
Cisco IP Business Phone 7811, 3.2-inch...
Special Price
£177.27
£212.72
Regular Price
£180.28
£216.34
|
AudioCodes 445HD IP phone Black 8 line...
Special Price
£199.01
£238.81
Regular Price
£202.38
£242.86
|
Hot Product
AudioCodes Teams C470HD Total Touch IP...
Special Price
£188.80
£226.56
Regular Price
£192.00
£230.40
|
Bestseller
AudioCodes Teams C435HD-R IP-Phone PoE...
Special Price
£144.66
£173.59
Regular Price
£147.11
£176.53
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
84H77AA
|
GXP2160
|
CP-7811-K9=
|
IP445HDEG-BW
|
TEAMS-C470HD-DBW
|
TEAMS-C435HD-R
|
| Manufacturer |
HP Poly
|
Grandstream Networks
|
Cisco
|
Audiocodes
|
Audiocodes
|
Audiocodes
|
| Product type |
N/A
|
IP phone
|
IP phone
|
IP phone
|
IP phone
|
IP phone
|
















