HP Poly CCX 600 Business Media Phone for Microsoft Teams and PoE-enabled
SKU
82Z84AA
Special Price
£304.59
£365.51
Regular Price
£309.76
£371.71
In stock
Poly CCX 600 Business Media Phone for Microsoft Teams and PoE-enabled
- Hear every nuance with pro-grade audio plus Poly HD voice and Poly Acoustic Clarity technologies. Reduce distracting background noise with Poly Acoustic Fence technology.
- With a simple, intuitive interface; ergonomic design; and large user touchscreen you get one-touch access to your contacts and meetings.
| Product type | IP phone |
|---|---|
| SKU | 82Z84AA |
| EAN | 0197497342796 |
| Manufacturer | HP Poly |
| Availability | Y |
| PDF URLs |
View PDF |
| Meta Description | Poly CCX 600 Business Media Phone for Microsoft Teams and PoE-enabled |
Command the conversation
Hear every nuance with pro-grade audio plus Poly HD voice and Poly Acoustic Clarity technologies. Reduce distracting background noise with Poly Acoustic Fence technology.
Always ready, always easy
With a simple, intuitive interface; ergonomic design; and large user touchscreen you get one-touch access to your contacts and meetings.
Dial up your productivity
Get to work fast with the 7-in color multi-touch LCD display. And with the simple and intuitive interface, Bluetooth connectivity, integrated Wi-Fi, and Poly quality audio you’re ready in a snap.
Get to work fast with the 7-in color multi-touch LCD display. And with the simple and intuitive interface, Bluetooth connectivity, integrated Wi-Fi, and Poly quality audio you’re ready in a snap.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Security | |
| Security algorithms | WPA2-Enterprise, EAP-TLS, HTTPS |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Performance | |
| Compatible operating systems | Android 12 |
| Display | |
| Display resolution | 1024 x 600 pixels |
| Display | LCD |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Network | |
| Security algorithms | WPA2-Enterprise, EAP-TLS, HTTPS |
| Technical details | |
|---|---|
| Pallet gross weight | 357 kg |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 60 |
| Compliance certificates | EAC, RoHS, Federal Communications Commission (FCC), CE |
| System requirements | |
| Compatible operating systems | Android 12 |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Certificates | |
| Compliance certificates | EAC, RoHS, Federal Communications Commission (FCC), CE |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 263 mm |
| Package depth | 217 mm |
| Package height | 60 mm |
| Package weight | 300 g |
| Logistics data | |
| Country of origin | China, Vietnam, Taiwan |
| Pallet gross weight | 357 kg |
| UNSPSC-code | 43191508 |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
HP Poly CCX 600 Business Media Phone f...
Special Price
£304.59
£365.51
Regular Price
£309.76
£371.71
|
Bestseller
Yealink MP58WH Android Wi-Fi Smart Med...
Special Price
£265.50
£318.60
Regular Price
£270.00
£324.00
|
Popular
Cisco IP Business Phone 8841, 5-inch G...
Special Price
£358.00
£429.60
Regular Price
£364.07
£436.88
|
Mitel 6930w IP phone Black Wi-Fi
Special Price
£261.36
£313.63
Regular Price
£265.79
£318.95
|
New
Cisco 8851 IP phone Black
Special Price
£305.47
£366.56
Regular Price
£310.64
£372.77
|
Recommended
Cisco IP Business Phone 8811, 5-inch G...
Special Price
£330.75
£396.90
Regular Price
£336.36
£403.63
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
82Z84AA
|
MP58-WH E2 TEAMS
|
CP-8841-K9=
|
50008386
|
CP-8851-3PCC-K9=
|
CP-8811-K9=
|
| Manufacturer |
HP Poly
|
Yealink
|
Cisco
|
Mitel
|
Cisco
|
Cisco
|
| Product type |
N/A
|
IP phone
|
IP phone
|
IP phone
|
IP phone
|
IP phone
|











