HP NVIDIA RTX PH x2xxx 4mDP Graphics
SKU
B5CH7AA
Special Price
£796.28
£955.54
Regular Price
£809.77
£971.72
In stock
Only 2 left
NVIDIA RTX PH x2xxx 4mDP Graphics
Category: Graphics Cards
| SKU | B5CH7AA |
|---|---|
| EAN | 0198990076775 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
| Meta Description | NVIDIA RTX PH x2xxx 4mDP Graphics |
NVIDIA RTX PRO 2000BKwell16GB4mDP
| Technical details | |
|---|---|
| UNSPSC-code | 43201401 |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 308 g |
| Width | 68.6 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 184 mm |
| Package height | 95 mm |
| Package depth | 232 mm |
| Package weight | 507 g |
| Other features | |
| UNSPSC-code | 43201401 |
You may also be interested in
| Product |
New
HP NVIDIA RTX PH x2xxx 4mDP Graphics
Special Price
£796.28
£955.54
Regular Price
£809.77
£971.72
|
Sapphire PURE Radeon RX 9070 XT AMD 16...
Special Price
£643.81
£772.57
Regular Price
£654.72
£785.66
|
Bestseller
ASUS TUF Gaming TUF-RX9070XT-O16G-GAMI...
Special Price
£777.81
£933.37
Regular Price
£790.99
£949.19
|
Popular
AMD Radeon PRO W7700 16 GB GDDR6
Special Price
£780.90
£937.08
Regular Price
£794.14
£952.97
|
Recommended
XFX MERC 310 AMD Radeon RX 7900 XTX 24...
Special Price
£937.82
£1,125.38
Regular Price
£953.71
£1,144.45
|
Hot Product
GIGABYTE GeForce RTX 5070 Ti WINDFORCE...
Special Price
£944.51
£1,133.41
Regular Price
£960.52
£1,152.62
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
B5CH7AA
|
11348-02-20G
|
90YV0L70-M0NA00
|
100-300000006
|
RX-79XMERCB9
|
GV-N507TWF3OC-16GD
|
| Manufacturer |
HP
|
Sapphire
|
ASUS
|
AMD
|
XFX
|
Gigabyte
|
| Categories |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Graphics card memory type |
N/A
|
GDDR6
|
GDDR6
|
GDDR6
|
GDDR6
|
GDDR7
|
| Interface type |
N/A
|
PCI Express x16 5.0
|
PCI Express 5.0
|
PCI Express x16 4.0
|
PCI Express 4.0
|
PCI Express x16 5.0
|
| Memory bus |
N/A
|
245bit to 256bit
|
245bit to 256bit
|
245bit to 256bit
|
320bit to 384bit
|
245bit to 256bit
|
| Graphics processor |
N/A
|
Radeon RX 9070 XT
|
Radeon RX 9070 XT
|
Radeon PRO W7700
|
Radeon RX 7900 XTX
|
GeForce RTX 5070 Ti
|
| Maximum resolution |
N/A
|
7680 x 4320 pixels
|
7680 x 4320 pixels
|
N/A
|
3840 x 2160 pixels
|
7680 x 4320 pixels
|
| DVI-I ports quantity |
N/A
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
| DVI-D ports quantity |
N/A
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
| HDMI ports quantity |
N/A
|
2
|
1
|
N/A
|
1
|
1
|
| Cooling type |
N/A
|
active
|
active
|
active
|
active
|
active
|
| DisplayPorts quantity |
N/A
|
2
|
3
|
4
|
3
|
3
|
| Graphics processor family |
N/A
|
AMD
|
AMD
|
AMD
|
AMD
|
NVIDIA
|
| Discrete graphics card memory |
N/A
|
16GB to 24GB
|
16GB to 24GB
|
16GB to 24GB
|
24GB and more
|
16GB to 24GB
|














