HP N07860-001 internal solid state drive 512 GB M.2 PCI Express TLC
SKU
N07860-001
Special Price
£73.05
£87.66
Regular Price
£78.79
£94.55
In stock
Only 1 left
512GB, M.2, PCIe, TLC, SSD
Category: Internal Solid State Drives
| SSD form factor | M.2 |
|---|---|
| Memory type | TLC |
| SSD capacity | 512 GB |
| Component for | PC/Notebook |
| SKU | N07860-001 |
| EAN | 5715328119840 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
| Meta Description | 512GB, M.2, PCIe, TLC, SSD |
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 512 GB |
| Memory type | TLC |
| Features | |
| Interface | PCI Express |
| Component for | PC/Laptop |
| SSD capacity | 512 GB |
| Memory type | TLC |
| SSD form factor | M.2 |
| M.2 SSD size | 2280 (22 x 80 mm) |
| Performance | |
|---|---|
| Interface | PCI Express |
| Component for | PC/Laptop |
| SSD capacity | 512 GB |
| Memory type | TLC |
| Design | |
| Component for | PC/Laptop |
| SSD form factor | M.2 |
| Technical details | |
| Interface | PCI Express |
| SSD form factor | M.2 |
You may also be interested in
| Product |
HP N07860-001 internal solid state dri...
Special Price
£73.05
£87.66
Regular Price
£78.79
£94.55
|
Recommended
Origin Storage 500GB TLC SSD Latitude...
Special Price
£92.34
£110.81
Regular Price
£99.60
£119.52
|
Origin Storage 500GB TLC SSD mSATA 3.3V
Special Price
£102.41
£122.89
Regular Price
£110.46
£132.55
|
Bestseller
Origin Storage HP 500GB TLC 2.5in SSD...
Special Price
£77.29
£92.75
Regular Price
£83.36
£100.03
|
Popular
Hypertec FirestormLite 480GB 2.5 7mm S...
Special Price
£62.47
£74.96
Regular Price
£67.38
£80.86
|
Hot Product
Samsung PM961 1 TB
Special Price
£99.01
£118.81
Regular Price
£106.80
£128.16
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
N07860-001
|
DELL-500TLC-NB50
|
NB-500TLC-MINI
|
HP-500TLC-NB41
|
SSD2S480FS-L
|
MZVLW1T0HMLH-00000
|
| Manufacturer |
HP
|
Origin Storage
|
Origin Storage
|
Origin Storage
|
Hypertec
|
Samsung
|
| Categories |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Interface |
PCI Express
|
Serial ATA
|
Serial ATA
|
Serial ATA
|
Serial ATA III
|
N/A
|
| Memory type |
TLC
|
3D TLC
|
TLC
|
3D TLC
|
3D TLC
|
N/A
|
| SSD capacity |
500GB to 800GB
|
500GB to 800GB
|
400GB to 500GB
|
500GB to 800GB
|
400GB to 500GB
|
800GB to 1000GB
|
| Component for |
PC/notebook
|
PC/notebook
|
N/A
|
PC/notebook
|
Universal
|
N/A
|
| SSD form factor |
M.2
|
2.5"
|
mSATA
|
2.5"
|
2.5"
|
N/A
|














