HP M17436-001 internal solid state drive 512 GB M.2 PCI Express 4.0 TLC
SKU
M17436-001
Special Price
£64.25
£77.10
Regular Price
£69.30
£83.16
In stock
Only 1 left
512 GB, PCIe-4 × 4, TLC
Category: Internal Solid State Drives
| SSD form factor | M.2 |
|---|---|
| Memory type | TLC |
| SSD capacity | 512 GB |
| Component for | Notebook |
| SKU | M17436-001 |
| EAN | 5715063180211 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
| Meta Description | 512 GB, PCIe-4 × 4, TLC |
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 512 GB |
| Memory type | TLC |
| Features | |
| Interface | PCI Express 4.0 |
| Component for | Laptop |
| SSD capacity | 512 GB |
| Memory type | TLC |
| SSD form factor | M.2 |
| Performance | |
|---|---|
| Interface | PCI Express 4.0 |
| Component for | Laptop |
| SSD capacity | 512 GB |
| Memory type | TLC |
| Design | |
| Component for | Laptop |
| SSD form factor | M.2 |
| Technical details | |
| Interface | PCI Express 4.0 |
| SSD form factor | M.2 |
You may also be interested in
| Product |
HP M17436-001 internal solid state dri...
Special Price
£64.25
£77.10
Regular Price
£69.30
£83.16
|
Origin Storage 500GB TLC SSD Latitude...
Special Price
£92.34
£110.81
Regular Price
£99.60
£119.52
|
Bestseller
Origin Storage 500GB TLC SSD SATA 2.5in
Special Price
£54.49
£65.39
Regular Price
£58.78
£70.54
|
Recommended
Origin Storage HP 500GB TLC 2.5in SSD...
Special Price
£77.29
£92.75
Regular Price
£83.36
£100.03
|
Popular
Hypertec FirestormLite 480GB 2.5 7mm S...
Special Price
£62.47
£74.96
Regular Price
£67.38
£80.86
|
Hot Product
Hypertec FirestormLite 480GB M.2 2280...
Special Price
£57.68
£69.22
Regular Price
£62.22
£74.66
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
M17436-001
|
DELL-500TLC-NB50
|
NB-500SSD-TLC
|
HP-500TLC-NB41
|
SSD2S480FS-L
|
SSDM2480BM2280FS-L
|
| Manufacturer |
HP
|
Origin Storage
|
Origin Storage
|
Origin Storage
|
Hypertec
|
Hypertec
|
| Categories |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Interface |
PCI Express 4.0
|
Serial ATA
|
Serial ATA
|
Serial ATA
|
Serial ATA III
|
Serial ATA III
|
| Memory type |
TLC
|
3D TLC
|
3D TLC
|
3D TLC
|
3D TLC
|
3D TLC
|
| SSD capacity |
500GB to 800GB
|
500GB to 800GB
|
500GB to 800GB
|
500GB to 800GB
|
400GB to 500GB
|
400GB to 500GB
|
| Component for |
Notebook
|
PC/notebook
|
PC/notebook
|
PC/notebook
|
Universal
|
Universal
|
| SSD form factor |
M.2
|
2.5"
|
2.5"
|
2.5"
|
2.5"
|
M.2
|












