HP Dual Port 10GBase-T NIC Module G2 interface cards/adapter
SKU
360K6AA
Special Price
£308.26
£369.91
Regular Price
£313.49
£376.19
In stock
Dual Port 10GBase-T NIC Module G2
Category: Interface Cards/Adapters
| SKU | 360K6AA |
|---|---|
| EAN | 0195697808708 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
| PDF URLs |
View PDF |
| Meta Description | Dual Port 10GBase-T NIC Module G2 |
| Technical details | |
|---|---|
| UNSPSC-code | 43201404 |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Design | |
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 83.8 mm |
| Package width | 192 mm |
| Package depth | 232 mm |
| Package height | 57 mm |
| Package weight | 200 g |
| Packaging data | |
| Package width | 192 mm |
| Package depth | 232 mm |
| Package height | 57 mm |
| Package weight | 200 g |
| Other features | |
| UNSPSC-code | 43201404 |
You may also be interested in
| Product |
New
HP Dual Port 10GBase-T NIC Module G2 i...
Special Price
£308.26
£369.91
Regular Price
£313.49
£376.19
|
Recommended
StarTech.com PCI Express to 2 PCI &...
Special Price
£359.36
£431.23
Regular Price
£365.45
£438.54
|
Hot Product
Adaptec SmartRAID 3102E-8i interface c...
Special Price
£285.02
£342.02
Regular Price
£289.85
£347.82
|
HP Flex 1GbE Fiber LC Single Port inte...
Special Price
£313.68
£376.42
Regular Price
£319.00
£382.80
|
Popular
StarTech.com PCI Express to 4 Slot PCI...
Special Price
£333.27
£399.92
Regular Price
£338.92
£406.70
|
Bestseller
Adaptec SmartRAID 3101E-4i interface c...
Special Price
£316.03
£379.24
Regular Price
£321.38
£385.66
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
360K6AA
|
PEX2PCIE4L
|
2304200-R
|
20J15AA
|
PEX2PCI4
|
2304400-R
|
| Manufacturer |
HP
|
StarTech.com
|
Adaptec
|
HP
|
StarTech.com
|
Adaptec
|
| Categories |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Internal |
N/A
|
N/A
|
Y
|
Y
|
N/A
|
Y
|
| Host interface |
N/A
|
N/A
|
PCIe
|
N/A
|
N/A
|
PCIe
|







