HP 717964-002-RFB internal solid state drive 80 GB 2.5" Serial ATA III
SKU
717964-002-REF
Special Price
£36.32
£43.58
Regular Price
£39.18
£47.02
In stock
Only 5 left
80GB, 2.5", SATA III, SSD
Category: Internal Solid State Drives
| SKU | 717964-002-REF |
|---|---|
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
| Meta Description | 80GB, 2.5", SATA III, SSD |
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 80 GB |
| Data transmission | |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Features | |
| Interface | Serial ATA III |
| Component for | Server/workstation |
| SSD capacity | 80 GB |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| SSD form factor | 2.5" |
| Performance | |
|---|---|
| Interface | Serial ATA III |
| Component for | Server/workstation |
| SSD capacity | 80 GB |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Design | |
| Component for | Server/workstation |
| SSD form factor | 2.5" |
| Technical details | |
| Interface | Serial ATA III |
| SSD form factor | 2.5" |
You may also be interested in
| Product |
HP 717964-002-RFB internal solid state...
Special Price
£36.32
£43.58
Regular Price
£39.18
£47.02
|
Bestseller
Hypertec FirestormLite 240GB 2.5 7mm S...
Special Price
£50.20
£60.24
Regular Price
£54.14
£64.97
|
Recommended
Apacer Panther AS330 2.5" 120 GB...
Special Price
£33.32
£39.98
Regular Price
£35.94
£43.13
|
Lenovo 4XB0K12271 internal solid state...
Special Price
£46.73
£56.08
Regular Price
£50.40
£60.48
|
Popular
Hypertec FirestormLite 120GB mSATA SSD
Special Price
£40.27
£48.32
Regular Price
£43.44
£52.13
|
New
Lenovo 7N47A00129 internal solid state...
Special Price
£40.05
£48.06
Regular Price
£43.20
£51.84
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
717964-002-REF
|
SSD2S240FS-L
|
AP120GAS330-1
|
4XB0K12271
|
SSDM120FS-L
|
7N47A00129
|
| Manufacturer |
HP
|
Hypertec
|
Apacer
|
Lenovo
|
Hypertec
|
Lenovo
|
| Categories |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Interface |
N/A
|
Serial ATA III
|
N/A
|
N/A
|
Serial ATA III
|
Serial ATA III
|
| Memory type |
N/A
|
3D TLC
|
TLC
|
N/A
|
3D TLC
|
MLC
|
| SSD capacity |
N/A
|
200GB to 250GB
|
100GB to 150GB
|
100GB to 150GB
|
100GB to 150GB
|
up to 50GB
|
| Component for |
N/A
|
Universal
|
N/A
|
Server/workstation
|
Universal
|
Server/workstation
|
| SSD form factor |
N/A
|
2.5"
|
2.5"
|
2.5"
|
mSATA
|
M.2
|










