Cablenet Cabletie 4.8mm x 200mm Neutral (PK 100)
SKU
94-CT200
Special Price
£1.53
£1.84
Regular Price
£1.56
£1.87
In stock
Cabletie 4.8mm x 200mm PK100 Neutral
- Neutral
- Useful for bundling cables, hoses, or wires securely.
- Used in household, automotive, outdoor, and DIY projects.
- Supplied in packs of 100
- Single Use Zip Tie
Category: Cable Ties
| Type | Parallel entry cable tie |
|---|---|
| SKU | 94-CT200 |
| EAN | 5056750317214 |
| Manufacturer | Cablenet |
| Availability | Y |
| Meta Description | Cabletie 4.8mm x 200mm PK100 Neutral |
Cable ties are normally made from nylon and are typically used to bundle data cables in a containment system or rack/cabinet.
Available in a variety of different colours and sizes.
Available in a variety of different colours and sizes.
| Features | |
|---|---|
| Type | Parallel entry cable tie |
| Identification tag | No |
| Self-locking | Yes |
| Material | Nylon |
| Product colour | White |
| Number of locking heads | 1 head(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 4.8 mm |
| Length | 200 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 100 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Cablenet Cabletie 4.8mm x 200mm Neutra...
Special Price
£1.53
£1.84
Regular Price
£1.56
£1.87
|
Popular
Titan CT20048N cable tie Releasable ca...
Special Price
£2.36
£2.83
Regular Price
£2.40
£2.88
|
New
Cables Direct CT-200W cable tie Beaded...
Special Price
£2.21
£2.65
Regular Price
£2.24
£2.69
|
Cables Direct CT-292W cable tie Beaded...
Special Price
£2.19
£2.63
Regular Price
£2.23
£2.68
|
Recommended
Cables Direct CT-292K cable tie Beaded...
Special Price
£2.19
£2.63
Regular Price
£2.23
£2.68
|
Cables Direct CT-160W cable tie Beaded...
Special Price
£1.64
£1.97
Regular Price
£1.67
£2.00
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
94-CT200
|
CT20048N
|
CT-200W
|
CT-292W
|
CT-292K
|
CT-160W
|
| Manufacturer |
Cablenet
|
Titan
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|
| Categories |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Type |
Parallel entry cable tie
|
Releasable cable tie
|
Beaded cable tie
|
Beaded cable tie
|
Beaded cable tie
|
Beaded cable tie
|









