Cablenet Cabletie 2.5mm x 100mm Neutral (PK 100)
SKU
94-CT100
Special Price
£0.40
£0.48
Regular Price
£0.41
£0.49
In stock
Cabletie 2.5mm x 100mm PK100 Neutral
- Neutral
- Useful for bundling cables, hoses, or wires securely.
- Used in household, automotive, outdoor, and DIY projects.
- Supplied in packs of 100
- Single Use Zip Tie
Category: Cable Ties
| Type | Parallel entry cable tie |
|---|---|
| SKU | 94-CT100 |
| EAN | 5056750317191 |
| Manufacturer | Cablenet |
| Availability | Y |
| Meta Description | Cabletie 2.5mm x 100mm PK100 Neutral |
Cable ties are normally made from nylon and are typically used to bundle data cables in a containment system or rack/cabinet.
Available in a variety of different colours and sizes.
Available in a variety of different colours and sizes.
| Features | |
|---|---|
| Type | Parallel entry cable tie |
| Identification tag | No |
| Self-locking | Yes |
| Material | Nylon |
| Product colour | White |
| Number of locking heads | 1 head(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 2.5 mm |
| Length | 100 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 100 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Popular
Cablenet Cabletie 2.5mm x 100mm Neutra...
Special Price
£0.40
£0.48
Regular Price
£0.41
£0.49
|
Hot Product
Titan CT10025N cable tie Releasable ca...
Special Price
£0.41
£0.49
Regular Price
£0.42
£0.50
|
New
Cables Direct CT-100W cable tie Ladder...
Special Price
£0.48
£0.58
Regular Price
£0.49
£0.59
|
Recommended
Cablenet Cabletie 2.5mm x 100mm Red (P...
Special Price
£0.48
£0.58
Regular Price
£0.49
£0.59
|
Bestseller
Cablenet Cabletie 2.5mm x 100mm Black...
Special Price
£0.42
£0.50
Regular Price
£0.43
£0.52
|
Titan CT10025B cable tie Releasable ca...
Special Price
£0.74
£0.89
Regular Price
£0.76
£0.91
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
94-CT100
|
CT10025N
|
CT-100W
|
CTIE1-1RD
|
94-CT100BL
|
CT10025B
|
| Manufacturer |
Cablenet
|
Titan
|
Cables Direct
|
Cablenet
|
Cablenet
|
Titan
|
| Categories |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Type |
Parallel entry cable tie
|
Releasable cable tie
|
Ladder cable tie
|
Parallel entry cable tie
|
Parallel entry cable tie
|
Releasable cable tie
|







