C2G 5m 18 AWG Computer Power Extension Cord (IEC320C13 to IEC320C14)
SKU
88506
Special Price
£5.30
£6.36
Regular Price
£5.39
£6.47
In stock
Only 1 left
5m Computer Power Extension Cord
Category: Power Cables
| SKU | 88506 |
|---|---|
| EAN | 0757120885061 |
| Manufacturer | C2G |
| Availability | Y |
| Meta Description | 5m Computer Power Extension Cord |
Plug in the Power Extension Cable from Cables to Go to make your work environment more flexible. All Power Cables from Cables to Go feature a fully-moulded design that provides maximum durability and long life.
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 2 | C14 coupler |
| Connector 1 | C13 coupler |
| Cable length | 5 m |
| Features | |
| Connector 2 | C14 coupler |
| Connector 1 | C13 coupler |
| Cable length | 5 m |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Female |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Input voltage | 250 V |
| Input current | 10 A |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 434 g |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
C2G 5m 18 AWG Computer Power Extension...
Special Price
£5.30
£6.36
Regular Price
£5.39
£6.47
|
IBM United Kingdom 10A line C13 to BS...
Special Price
£4.72
£5.66
Regular Price
£4.80
£5.76
|
Hot Product
StarTech.com 6ft (1.8m) UK Computer Po...
Special Price
£5.50
£6.60
Regular Price
£5.59
£6.71
|
Popular
C2G 3m Power Cable Black
Special Price
£4.81
£5.77
Regular Price
£4.90
£5.88
|
New
StarTech.com Spare 5V DC UK Power Adap...
Special Price
£7.67
£9.20
Regular Price
£7.80
£9.36
|
Bestseller
StarTech.com 10ft (3m) UK Computer Pow...
Special Price
£5.45
£6.54
Regular Price
£5.54
£6.65
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
88506
|
39Y7923
|
PXT101UK
|
88514
|
SVUSBPOWERUK
|
PXT101UK3M
|
| Manufacturer |
C2G
|
IBM
|
StarTech.com
|
C2G
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
| Categories |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
















