Brother TC-4100 printer/scanner spare part/accessory Tower tray connector 1 pc(s)
SKU
TC4100
Special Price
£38.70
£46.44
Regular Price
£39.36
£47.23
In stock
Only 2 left
To be used with the TT-4000 tower tray unit.
- To be used with Tower Tray unit (TT-4000)
- Compatible with HL-L9430CDN, HL-L9470CDN, MFC-L9630CDN, MFC-L9670CDN
Category: Printer/Scanner Spare Parts
| Type | Tower tray connector |
|---|---|
| Device compatibility | Multifunctional |
| SKU | TC4100 |
| EAN | 4977766818827 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | Y |
| Meta Description | To be used with the TT-4000 tower tray unit. |
Increase the paper input of your printer with the tower tray connector to be used with the Tower Tray unit (TT-4000).
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Brother |
| Device compatibility | Multifunctional |
| Compatibility | HL-L9310CDW / MFC-L9570CDW |
| Type | Tower tray connector |
| Product colour | White |
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
| Width | 576 mm |
| Depth | 232 mm |
| Height | 617 mm |
| Weight | 6.03 kg |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 8.5 kg |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Brother |
| Device compatibility | Multifunctional |
| Compatibility | HL-L9310CDW / MFC-L9570CDW |
| Type | Tower tray connector |
| Product colour | White |
| Products per pallet | 14 pc(s) |
| Pallet gross height | 17.6 cm |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 2 pc(s) |
| Pallet gross weight | 137 kg |
| Master (outer) cases per pallet | 14 pc(s) |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 14 pc(s) |
| Pallet gross height | 17.6 cm |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 2 pc(s) |
| Pallet gross weight | 137 kg |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Brother TC-4100 printer/scanner spare...
Special Price
£38.70
£46.44
Regular Price
£39.36
£47.23
|
New
Zebra 105910-150 printer/scanner spare...
Special Price
£42.49
£50.99
Regular Price
£43.21
£51.85
|
Bestseller
Zebra P1046696-146 printer/scanner spa...
Special Price
£48.59
£58.31
Regular Price
£49.42
£59.30
|
Zebra P1080383-434 printer/scanner spa...
Special Price
£35.15
£42.18
Regular Price
£35.75
£42.90
|
Recommended
Zebra P1080383-805 printer/scanner spa...
Special Price
£31.97
£38.36
Regular Price
£32.51
£39.01
|
CUSTOM 976MK010000002 printer/scanner...
Special Price
£38.07
£45.68
Regular Price
£38.71
£46.45
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
TC4100
|
105910-150
|
P1046696-146
|
P1080383-434
|
P1080383-805
|
976MK010000002
|
| Manufacturer |
Brother
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
CUSTOM
|
| Categories |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Type |
Tower tray connector
|
Roller
|
Belt
|
Bezel
|
Sensor
|
Dispenser
|
| Device compatibility |
Multifunctional
|
POS printer
|
Label printer
|
Label printer
|
Label printer
|
Label printer
|















