Brother CZ-1004 DirectLabel-etikettes 25mm x 5m for Brother VC 500
SKU
CZ1004
Special Price
£20.23
£24.28
Regular Price
£20.57
£24.68
In stock
Brother CZ-1004, Continuous label, CZ, White, Direct thermal, Philippines, 5 year(s)
- 25mm width and 5 metres long
- Print full colour labels for around the office and home
- Genuine Brother label roll that ensures high quality results
Category: Label-Making Tapes
| Colour | no color |
|---|---|
| SKU | CZ1004 |
| EAN | 4977766779302 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | Y |
| Meta Description | Brother CZ-1004, Continuous label, CZ, White, Direct thermal, Philippines, 5 year(s) |
Brother CZ-1004. Type: Continuous label, Tape type: CZ, Product colour: White. Tape width: 2.5 cm, Tape length: 5 m, Width: 65 mm. Pallet gross height: 17.2 cm, Master (outer) cases per pallet: 147 pc(s), Layers per pallet: 7 pc(s)
Compatible Printers: Brother VC-500 W
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Direct thermal |
| Features | |
| Brand compatibility | Brother |
| Tape type | CZ |
| Print technology | Direct thermal |
| Package type | Box |
| Country of origin | Philippines |
| Product colour | White |
| Type | Continuous label |
| Spare part retention | 5 year(s) |
| Technical details | |
| Tape type | CZ |
| Tape length | 5 m |
| Country of origin | Philippines |
| Product colour | White |
| Tape width | 2.5 cm |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Packaging content | |
| Package type | Box |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Tape width | 2.5 cm |
| Depth | 65 mm |
| Weight | 90 g |
| Width | 65 mm |
| Tape length | 5 m |
| Package type | Box |
| Package weight | 100 g |
| Height | 120 mm |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Package weight | 100 g |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 17.2 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 147 pc(s) |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 21 pc(s) |
| Pallet gross weight | 492.8 kg |
| Products per pallet | 4410 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Other features | |
| Country of origin | Philippines |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Brother CZ-1004 DirectLabel-etikettes...
Special Price
£20.23
£24.28
Regular Price
£20.57
£24.68
|
Popular
Dymo 53713/S0720930 DirectLabel-etiket...
Special Price
£20.23
£24.28
Regular Price
£20.57
£24.68
|
Dymo 45806/S0720860 DirectLabel-etiket...
Special Price
£18.76
£22.51
Regular Price
£19.08
£22.90
|
Hot Product
DYMO IND Flexible Nylon - 12mm x 3,5m BW
£17.29
£20.75
|
Bestseller
DYMO IND Flexible Nylon
Special Price
£19.30
£23.16
Regular Price
£19.63
£23.56
|
Dymo 18491/S0718090 Ribbon Nylon flexi...
Special Price
£18.57
£22.28
Regular Price
£18.89
£22.67
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
CZ1004
|
S0720930
|
S0720860
|
18488
|
18489
|
18491
|
| Manufacturer |
Brother
|
DYMO
|
DYMO
|
DYMO
|
DYMO
|
DYMO
|
| Categories |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Label colour |
N/A
|
Black on white
|
Black on blue
|
Black on white
|
Black on white
|
Black on yellow
|















