Lanview MO-UF-MM-10G network transceiver module 10000 Mbit/s SFP+ 850 nm
SKU
MO-UF-MM-10G
Special Price
£24.26
£29.11
Regular Price
£24.67
£29.60
In stock
Only 1 left
SFP+ 10 Gbps, MMF, 300m, LC, Compatible with Ubiquiti UF-MM-10G
- **100% Ubiquiti Compatible**
Category: Network Transceiver Modules
| Interface type | SFP+ |
|---|---|
| Maximum data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| SKU | MO-UF-MM-10G |
| EAN | 5711783378600 |
| Manufacturer | Lanview |
| Availability | Y |
| Meta Description | SFP+ 10 Gbps, MMF, 300m, LC, Compatible with Ubiquiti UF-MM-10G |
Micro-Optics products provide seamless connectivity for all your current and future network hardware needs.
| Performance | |
|---|---|
| Maximum transfer distance | 300 m |
| Wavelength | 850 nm |
| Maximum data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| Interface type | SFP+ |
| Product colour | Silver |
| Brand compatibility | Ubiquiti Networks |
| Features | |
| Product colour | Silver |
| Brand compatibility | Ubiquiti Networks |
| Network | |
| Maximum data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| Interface type | SFP+ |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Maximum transfer distance | 300 m |
| Wavelength | 850 nm |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
